24h online
Na służbie w rodzinie królewskiej. Wszystko o dokumencie źródło: Against Gravity

Na służbie w rodzinie królewskiej. Wszystko o dokumencie

Dokument o brytyjskim dworze królewskim

O zwyczajach panujących na dworze brytyjskiej monarchini opowiadają pracownicy zatrudnieni w pałacu Buckingham.

Jak pracuje się na dworze królewskim? W angielskich pałacach zatrudnionych jest ponad 1200 osób. Wąski krąg ludzi ma styczność z królową i zna jej najskrytsze sekrety. Pracownicy dbają
o idealny wizerunek członków rodziny królewskiej, która jest pod stałym obstrzałem paparazzich, a jej losy śledzą codziennie miliony ciekawskich. Jakie tajemnice kryją się za drzwiami pałacu Buckingham?

O zwyczajach panujących na dworze brytyjskiej monarchini opowiadają pracownicy zatrudnieni w pałacu Buckingham. Praca trwa długo, a zarobki, wbrew pozorom, są niewysokie. U większości pracowników dworu na próżno szukać błękitnej krwi, wielu pochodzi z niskich warstw społecznych. Zatrudnione osoby muszą się odznaczać nie tylko pracowitością, ale przede wszystkim pełną dyskrecją.

Do ich zadań należy np. codzienne prasowanie pidżamy, a nawet sznurowadeł czy wyciskanie pasty do zębów na książęcą szczoteczkę (musi być dokładnie 2,5 cm). Ciekawostki o Windsorach zdradzi w filmie m.in. kamerdyner królowej Elżbiety II i księżnej Diany – Paul Burell, który przez 21 lat pracował w służbie rodziny królewskiej i wie o niej niemal wszystko.

 

brytyjska monarchia

elżbieta ii

film dokumentalny

na służbie w rodzinie królewskiej

dokument

pałac bukingham

film

Redakcja nowa.tv
date_range 2 listopada 2016 schedule 16:45