24h online
Moi chłopcy. Clive Owen w roli samotnego ojca, który odbudowuje relacje z synami źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Moi chłopcy. Clive Owen w roli samotnego ojca, który odbudowuje relacje z synami

Wszystko o filmie

Clive Owen w roli mężczyzny, który po śmierci żony zostaje samotnym ojcem. Aktywny i podróżujący po świecie dziennikarz jest zupełnie nieprzygotowany do nowego wyzwania. Aby poradzić sobie z wychowaniem dwóch synów, tworzy własną filozofię ojcostwa. Historia została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Joe Warr (Clive Owen) to błyskotliwy, pełen życia i tryskający humorem dziennikarz sportowy. Wiedzie szczęśliwe życie w Australii, do której przeniósł się, aby być z ukochaną Katy (Laura Fraser), matką ich 6-letniego syna. Sielankę rodzinną przerywa choroba Katy. Kobieta niespodziewanie umiera na raka, a Joe zostaje samotnym rodzicem. Wkrótce odwiedza go nastoletni syn z pierwszego małżeństwa, który chce odbudować więź z ojcem. Wychowywanie dwójki dzieci to dla niego ogromne wyzwanie. Nie ma doświadczenia w tych sprawach i kieruje się wyłącznie instynktem. Wie, że dzieci są tak samo zagubione i niepewne jak on. Daje dużo swobody chłopcom, stawia na samodzielność i niezależność. Zbuntowany nastolatek i energiczny malec sprawiają sporo kłopotów. Niechętny do słuchania rad innych Joe wkrótce przekonuje się, że brak reguł i kobiecej ręki w domu, prowadzi do chaosu, który trudno opanować.

Historia mężczyzny, którego szczęśliwe życie rodzinne legło w gruzach wraz ze śmiercią żony, została oparta na wspomnieniach brytyjskiego dziennikarza i publicysty Simona Carra. W roli samotnego ojca obsadzono znakomitego brytyjskiego aktora Clive Owena, który jest także współproducentem filmu. Rola dziennikarza sportowego zmagającego się z trudami samotnego ojcostwa przyniosła Owenowi nominację do nagrody Australijskiego Instytutu Filmowego. Słowa uznania należą się także reżyserowi filmu, Scottowi Hicksanowi, któremu udało się uniknąć łatwego sentymentalizmu, dzięki czemu powstał intyny dramat opowiedziany z niezwykłą wrażliwością i humorem.

moi chłopcy

komediodramat

dramat

clive owen

scott hicksanow

Redakcja nowa.tv
date_range 11 kwietnia 2017 schedule 16:45