24h online
Miss Potter. Wszystko o filmie źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Miss Potter. Wszystko o filmie

Renée Zellweger na przekór konwenansom

Niezwykła historia życia pisarki, która na przekór rodzinie i konwenansom, postawiła na niezależność i rozwijanie swojej pasji. Pewnego dnia zbuntowana Miss Potter przedstawia swoje prace młodemu wydawcy i odnosi wielki sukces. Biografia legendarnej autorki i ilustratorki książek dla dzieci, w której rolę wcieliła się Renée Zellweger.

Jest rok 1902. Beatrix Potter (Renée Zellweger) mieszka wraz z rodzicami w bogatej dzielnicy Londynu. Zaborcza, konserwatywna matka chce za wszelką cenę wydać szybko dziewczynę za mąż. W wiktoriańskiej Anglii kobiety w jej wieku uważane są za stare panny bez przyszłości. Bohaterka jednak nie jest zainteresowana małżeństwem. Całe dnie spędza w swoim wymyślonym, bajkowym świecie. Rysuje postaci zwierząt i pisze o niech zabawne historyjki. Tak powstaje Piotruś Królik, Pani Mrugalska i Tomek Kociak. Rodzice nie traktują poważnie zajęcia córki.

Pewnego dnia Beatrix zanosi swoje prace do młodego, początkującego wydawcy Normana Warne’a (Ewan McGregor). Norman jest zachwycony jej twórczością i decyduje się na publikacje pierwszej książki Miss Potter. To i kolejne wydania odnoszą ogromny sukces, a Beatrix staje się najlepiej sprzedającą autorką w ówczesnej Anglii. Spędzający ze sobą coraz więcej czasu młodzi, zakochują się w sobie. Jednak rodzina Miss Potter nie pochwala burzliwego romansu z przystojnym Normanem. Czy i tym razem Beatrix postawi na swoim?

W filmie wyreżyserowanym przez Chrisa Noonana („Babe – świnka z klasą”) zobaczymy unikatowe sceny z animowanymi bohaterami z książek Beatrix Potter. Aktorka Renée Zellweger za tytułową rolę w filmie „Miss Potter” została nominowana do Złotego Globu.

 

film biograficzny

dramat

miss potter

renée zellweger

Redakcja nowa.tv
date_range 21 listopada 2016 schedule 15:45