24h online
Misja. Wszystko o filmie źródło: Kino Świat Sp. z o.o.

Misja. Wszystko o filmie

Megahit z De Niro i Ironsem w rolach głównych

Rozgrywająca się w Ameryce Południowej XVIII wieku przejmująca opowieść o misji jezuitów prowadzonej na ziemiach Indian Guarani.

Druga połowa XVIII wieku. Europa podbija inne kontynenty i zakłada kolonie. Jednym z celów konkurujących między sobą Hiszpanią i Portugalią są ziemie położone w amazońskiej dżungli, gdzie żyją Indianie z plemienia Guarani. Właśnie tam z misją przyjeżdża jezuita, ojciec Gabriel (Jeremy Irons – Lolita, serial Rodzina Borgiów).

Początkowo nieufni Indianie, w końcu zaczynają go akceptować, a ojciec Gabriel wraz z pomocą nawróconego mordercy i łowcy niewolników, Mendozy (Robert De Niro – Wściekły byk, Taksówkarz, Chłopcy z ferajny) rozpoczyna nauki. Kiedy jego misja przynosi pierwsze rezultaty, przyjeżdża do nich papieski legat.

Ma zdecydować, któremu z krajów – Portugalii czy Hiszpanii – powinny przypaść w udziale ziemie zamieszkane przez plemię Guarani. Rozpoczyna się dramatyczna walka jezuitów o ocalenie Indian, zagrożonych przez najazd europejskiej cywilizacji.

W rolach głównych występuje gwiazdorski duet Robert De Niro i Jeremy Irons. Film zdobył szereg nagród i nominacji, w tym canneńską Złotą Palmę, Oscara za zdjęcia oraz dwa Złote Globy – za scenariusz i przepiękną muzykę włoskiego mistrza, Ennio Morricone. 

misja

dramat

Redakcja nowa.tv
date_range 16 stycznia 2017 schedule 16:06