24h online
Leonardo DiCaprio znowu z Oscarem? Zagra Sherlocka Holmesa z Nowego Jorku źródło: wikimedia/cc/Siebbi

Leonardo DiCaprio znowu z Oscarem? Zagra Sherlocka Holmesa z Nowego Jorku

Kolejna wielka rola?

Leonardo DiCaprio zdradził swoje najbliższe plany. Ubiegłoroczny zdobywca Oscara za rolę w filmie Zjawa tym razem wcieli się w nowojorskiego policjanta Joe Petrosino, zwanego „włoskim Sherlockiem Holmesem”, w filmie The Black Hand.

Leonardo DiCaprio będzie gwiazdą ekranizacji bestsellerowej powieści Stephana Talty'ego The Black Hand, do której prawa wykupiła wytwórnia Paramount Pictures. Pisarz jest również autorem książki „Kapitan. Na służbie”, którą również zekranizowano, a rolę tytułowego Kapitana Philipsa zagrał Tom Hanks. Trwają poszukiwania scenarzysty.

Leonardo DiCaprio „włoskim Sherlockiem Holmesem”. Opis

Leonardo DiCaprio w The Black Hand wcieli się nowojorskiego policjanta Joe Petrosino, zwanego „włoskim Sherlockiem Holmesem”. Akcja filmu rozgrywać się będzie na początku XX wieku, kiedy w amerykańskim mieście policjant wypowiedział walkę mafii. DiCaprio jako Joe Petrosino zajmie ściganiem gangu zwanego The Black Hand, który po przybyciu z Włoch do Ameryki zaczął zajmować się porwaniami dla okupu.

Leonardo DiCaprio. Najważniejsze role

Nie wiadomo jeszcze, czy dla Leonardo DiCaprio będzie to kolejna szansa na Oscara. Rok temu po wielu latach oczekiwań, w końcu otrzymał statuetkę za rolę w filmie Zjawa. A przecież DiCaprio był również w pełnej obsadzie takich filmów, jak: Titanic, Incepcja, Wyspa Tajemnic, Django, Wilk z Wall Street, Aviator, Gangi Nowego Jorku.

oscary

leonardo dicaprio

sherlock holmes

Redakcja nowa.tv
date_range 1 lutego 2017 schedule 12:17