24h online
Krokodyl Dundee. Wszystko o filmie źródło: Paramount Pictures

Krokodyl Dundee. Wszystko o filmie

Wielki hit pełen przygód i humoru

Nominowana do Oscara, pełna przygód i humoru komedia opowiadająca o zderzeniu dwóch światów. Piękna i młoda dziennikarka z Nowego Jorku przybywa do australijskiej głuszy, aby przeprowadzić wywiad z człowiekiem, który wygrał starcie z krokodylem. Odludek Mike i przebojowa Sue przeżyją emocjonujące chwile w buszu i na ulicach wielkiego miasta.

Mike Dundee, zwany Krokodylem (Paul Hogan), jest ekscentrycznym traperem, który żyje z organizowania wycieczek dla turystów w dzikie, australijskie rejony. Wieść głosi, że przeżył atak krwiożerczego gada. Sue (Linda Kozlowski) – młoda, amerykańska dziennikarka podąża w głąb kontynentu, aby zrobić wywiad ze śmiałkiem.

Mike proponuje jej wyprawę do miejsca, w którym doszło do zdarzenia. Tu zaczyna się ich niezwykła przygoda. Oboje bardzo różnią się od siebie. Nieokrzesany samotnik i przyzwyczajona do luksusów dziewczyna początkowo nie będą się dogadywać. Po serii niezwykłych zdarzeń, w tym ocalenia Sue przed drapieżnym krokodylem, zabicia węża gołymi rękami i odstraszeniu zabójców kangurów, zaczyna się rodzić między nimi uczucie.

Dziennikarka niespodziewanie zaprasza Mike’a do Nowego Jorku. Propozycja zostaje przyjęta. To początek kolejnej emocjonującej przygody niezwykłej pary, tym razem w dżungli wielkiego miasta. Mike przekona się, że ulice metropolii kryją w sobie więcej niespodzianek i niebezpieczeństw niż australijskie, dzikie odludzia.

Film został nominowany do Oscara za scenariusz, a Paul Hogan otrzymał za rolę Mike nagrodę Złotego Globu. Obraz pobił rekordy popularności na całym świecie zarabiając ponad 300 milionów dolarów.

film przygodowy

krokodyl dundee

Redakcja nowa.tv
date_range 4 stycznia 2017 schedule 13:18