24h online
Jack Nicholson jednak nie poszedł na emeryturę? Zagra w remake'u światowego hitu źródło: Warner Home Video

Jack Nicholson jednak nie poszedł na emeryturę? Zagra w remake'u światowego hitu

Aktor znany z Lotu nad kukułczym gnizadem i Lśnienia

Jack Nicholson nie zagrał w żadnym filmie od siedmiu lat. Większość opinii publicznej wskazywała, że ten uznany aktor poszedł już na emeryturę. Według ostatnich rewelacji ma jednak zagrać główną rolę w remake'u niemieckiego filmu Toni Erdmann.

Jack Nicholson nie pojawił się na dużym ekranie od 2010 roku, kiedy zagrał w komedii romantycznej Skąd wiesz?. Wydawało się, że ten wspaniały aktor zdecydował się nie wracać do grania i wybrał się już na emeryturę. Jednak jak informuje serwis Variety, wytwórnia Paramount Pictures nabyła prawa do nominowanej do Oscara, w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, niemieckiej produkcji Toni Erdmann, w której ma wystąpić Jack Nicholson. Partnerem Jacka Nicholsona na planie ma być Kristen Wiig.

Jack Nicholson. Toni Erdmann ze świetnymi recenzjami

Toni Erdmann oprócz nominacji do Oscara i roli zdecydowanego faworyta do tej statuetki, zgarnął też inne nagrody: Europejskiej Akademii Filmowej, Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI). Również w Polsce zbiera świetne recenzje. Toni Erdmann opowiada o zapracowanej businesswoman i jej ojcu, który wcielając się w alter ego – Toniego Erdmanna, ośmieszając korporacyjne konwenanse, próbuje pomóc córce powrócić do radości życia.

Jack Nicholson. Biografia. Filmy. Role

Jacka Nicholsona przedstawiać nie trzeba. Trzykrotnie zdobył Oscara za główne rolę w filmach: Lot nad kukułczym gniazdem, Czułe słówka i Lepiej być nie może. Jack Nicholson zagrał także w takich produkcjach jak: Swobodny jeździec, Chinatown, Zawód: Reporter, Lśnienie, Listnosz zawsze dzwoni dwa razy, Honor Prizzich, Batman, Lepiej być nie może, Schmidt, Infiltracja. Jack Nicholson pojawił sie w filmach wybitnych reżyserów: Dennis Hopper, Roman Polański, Michelangelo Antonioni, Stanley Kubrick, John Huston, Tim Burton, Alexander Payne, Martin Scorsese.

oscary

jack nicholson

Redakcja nowa.tv
date_range 8 lutego 2017 schedule 10:46