24h online
Idealny mąż. Kostiumowa komedia o spektakularnych upadkach w życiu wyższych sfer źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Idealny mąż. Kostiumowa komedia o spektakularnych upadkach w życiu wyższych sfer

Wszystko o filmie

Obawiający się kompromitacji polityk prosi przyjaciela o pomoc w ukryciu mrocznych sekretów z przeszłości. Doskonała ekranizacja powieści Oscara Wilda opowiadająca o towarzyskich rozgrywkach i miłosnych intrygach wyższych sfer, pełna jest odniesień do współczesności.

Sir Robert Chiltern (Jeremy Northarm) jest szanowanym politykiem. Ma kochającą żonę (Cate Blanchett) i szczęśliwą rodzinę. Podziwiany przez wszystkich dżentelmen uchodzi za wzór cnót. Pewnego dnia w mieście pojawia się podstępna pani Cheveley (Juliane Moore), która posiada informacje mogące skompromitować Sir Chilterna. W strachu przed zrujnowaniem kariery i życia rodzinnego, arystokrata prosi o pomoc swojego starego przyjaciela Arthura Goringa (Rupert Everett). Lord Arthur to zatwardziały kawaler, kobieciarz i bywalec. Doskonale zna panujące układy i jest mistrzem rozgrywek towarzyskich. Musi stanąć na wysokości zadania i uratować swojego przyjaciela z opresji. Jednak nawet tak wytrawny gracz jak Arthur napotyka na trudności. Uwikłany w sieć kłamstw i potajemnych schadzek, sam staje się bohaterem afery miłosnej. 

W filmie znakomicie zagrały wielkie gwiazdy hollywoodzkiego kina:  Cate Blanchett, Mini Driver, Rupert Everett i Juliane Moore, która za swój występ otrzymała nominację do Złotego Globu.

idealny mąż

komedia romantyczna

mini driver

rupert everett

Cate Blanchett

oscar wild

juliane moore

Redakcja nowa.tv
date_range 16 marca 2017 schedule 11:57