24h online
Idealny mąż. Wszystko o filmie źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Idealny mąż. Wszystko o filmie

Popis aktorski Juliane Moore i Cate Blanchett

Doskonała komedia opowiadająca o towarzyskich rozgrywkach i miłosnych intrygach wyższych sfer. Obawiający się kompromitacji polityk prosi przyjaciela o pomoc w ukryciu mrocznych sekretów z przeszłości. W filmie kostiumowym zobaczymy znakomite gwiazdy hollywoodzkiego kina – Juliane Moore i Cate Blanchett.

Sir Robert Chiltern (Jeremy Northarm) jest szanowanym politykiem. Ma kochającą żonę (Cate Blanchett) i szczęśliwą rodzinę. Podziwiany przez wszystkich dżentelmen uchodzi za wzór cnót. Pewnego dnia w mieście pojawia się podstępna pani Cheveley (Juliane Moore), która posiada informacje mogące skompromitować Sir Chilterna. W strachu przed zrujnowaniem kariery i życia rodzinnego, arystokrata prosi o pomoc swojego starego przyjaciela Arthura Goringa (Rupert Everett). Lord Arthur to zatwardziały kawaler, kobieciarz i bywalec.

Doskonale zna panujące układy i jest mistrzem rozgrywek towarzyskich. Musi stanąć na wysokości zadania i uratować swojego przyjaciela z opresji. Jednak nawet tak wytrawny gracz jak Arthur napotyka na trudności. Uwikłany w sieć kłamstw i potajemnych schadzek, sam staje się bohaterem afery miłosnej.

Juliane Moore za rolę w „Idealnym mężu” – ekranizacji znanej powieści Oscara Wilda –otrzymała nominację do Złotego Globu.

 

idealny mąż

komedia romantyczna

Redakcja nowa.tv
date_range 13 grudnia 2016 schedule 12:49