24h online
Huzar. Młoda Juliette Binoche w TV źródło: Lagardere Studios Distribution

Huzar. Młoda Juliette Binoche w TV

Film w NOWA TV

Podczas epidemii cholery młody pułkownik przypadkowo spotyka urodziwą arystokratkę i obiecuje, że pomoże odszukać jej męża. Między tą dwójką rodzi się inne uczucie.

Streszczenie filmu: W 1832 roku plaga cholery pustoszy Prowansję. Mieszkańcy obwiniają cudzoziemców o jej roznoszenie. Młody Piemontczyk, pułkownik huzarów Angelo Pardi, który uciekł do miasta przed austriackimi szpiegami, zostaje posądzony o szerzenie zarazy. Ukrywa się w opuszczonym domu, gdzie spotyka młodą arystokratkę Pauline de Theus.

Huzar. Opis filmu

Angelo dowiaduje się, że Paulina nie bacząc na śmiertelną zarazę chce odszukać swojego męża, który prawdopodobnie odbywa kwarantannę w Monosque. Pomiędzy Piemontczykiem a młodą arystokratką rodzi się wkrótce gorąca namiętność i uczucie, które nie ma jednak przyszłości…

Huzar. Juliette Binoche nominowana do Cezara

W pełnej obsadzie występują miedzy innymi: Juliette Binoche i Olivier Martinez. Kostiumowy melodramat został w 1996 roku aż ośmiokrotnie nominowany do nagrody Cezara. Ostatecznie zdobył dwie statuetki, za najlepsze zdjęcia oraz za dźwięk. W dodatku film zbierał świetne recenzje. Huzar jest oparty na popularnej powieści Jeana Giono pod tytułem Huzar na dachu.

melodramat

juliette binoche

huzar

Redakcja nowa.tv
date_range 30 stycznia 2017 schedule 13:22