24h online
Hell on Wheels – Witaj w piekle źródło: publicity materials/Endemol

Hell on Wheels – Witaj w piekle

Wyjątkowy serial o nieznanym obliczu Dzikiego Zachodu

Hell on Wheels to brudne, zabłocone, ruchome miasteczko „przesuwające się” wraz z budową kolei. Pojedynki z bronią w ręku, krwawe morderstwa, zemsta i chciwość – to codzienność tego miejsca. Z drugiej strony są ludzie, dla których honor i uczciwość to najważniejsze wartości w życiu. Także miłość znajdzie w tym serialu swoje miejsce...

Dziki Zachód, rok 1865. Cullen Bohannon, w czasie wojny secesyjnej żołnierz konfederacji, poszukuje zemsty na mordercach ukochanej żony. Dociera do miasta stworzonego dla budowniczych drogi żelaznej. Praca przy powstawaniu kolei przyciąga wyzwolonych niewolników, skazańców i desperatów. Cullen wkracza więc w okrutny świat bezwzględnych twardzieli, dla których istnieje jedno prawo – prawo silniejszego.

W poszukiwaniu morderców żony, Cullen Bohannon (Anson Mount) trafia do tętniącego życiem, ale także niebezpiecznego miasteczka zwanego Hell on Wheels. Możliwość zarobku przy budowie inżynieryjnego cudu tamtej epoki – kolei transkontynentalnej Union Pacific, przyciąga zarówno zwykłych, porządnych ludzi, jak i wyrzutków i szubrawców z całego kraju. Dla tych ostatnich najpopularniejszą rozrywką są rozróby, alkohol i zabawa w domu publicznym.

Hell on Weels - bohaterowie

Cullen zostaje strażnikiem robotników pracujących przy kolei. Wśród nich jest były niewolnik Elam Ferguson (Common, popularny amerykański raper),chcący pomścić śmierć przyjaciela i walczyć o traktowanie na równi z białymi. Na drodze Cullana staje też piękna Lily Bell (Dominique McElligott), która jest w posiadaniu cennych dla chciwego i okrutnego przedsiębiorcy Thomasa „Doc” Duranta (Colm Meaney), map.

Piekło, które istniało naprawdę

Akcja trzyma w napięciu, a scenografia i kostiumy wiernie oddają rzeczywistość Dzikiego Zachodu. Twórców serialu „Hell on Wheels” zainspirowały autentyczne wydarzenia. Pełna przygód historia to również zapis dziejów Ameryki. Pokazuje, w jaki sposób ten wielki kraj odbudowywał się po jednym z najbardziej krwawych wewnętrznych konfliktów w swojej historii. Przygląda się z bliska korupcji i chciwości zarządzających wielką inwestycją kolejową. Thomas Durant, w którego rolę wcielił się Colm Meaney, żył w latach 1820 – 1885. Był amerykańskim finansistą i propagatorem rozwoju kolei. Początkowo został zastępcą prezesa Union Pacific i zajmował się nadzorem nad kontraktem rządowym za czasów prezydenta Lincolna. W czasie swojej pracy wykazał się niezwykłym sprytem i znalazł wiele sposobów na czerpanie osobistych korzyści finansowych z budowy kolei. Bezczelnie oszukał rząd amerykański tworząc przedsiębiorstwo Credit Mobilier, które umożliwiało mu przejmowanie pieniędzy z rządowych subsydiów na kolej. Udało mu się również zmanipulować inwestorów, dokonując oszustwa giełdowego, które przyniosło mu 5 milionów zarobku.

Hell on Wheels

western

serial

Redakcja nowa.tv
date_range 3 marca 2017 schedule 14:34