24h online
Gliniarz. Wszystko o filmie źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Gliniarz. Wszystko o filmie

Rozbrykany policjant i nowe wyzwanie

Sierżant policji Boyle mieszka na spokojnej irlandzkiej prowincji. Po pracy lubi wypić szklaneczkę whisky i zabawić się w towarzystwie panienek. Święty spokój ekscentrycznego stróża prawa zakłóca pojawienie się agenta FBI, któremu Boyle ma pomóc w rozpracowaniu siatki narkotykowych przemytników.

Sierżant Gerry Boyle (Brendan Gleeson) jest policjantem w małym miasteczku na zachodnim wybrzeżu Irlandii. Daleko mu jednak do idealnego stróża prawa. Gerry nie przepada za ludźmi i ma specyficzne poczucie humoru.

Wolny czas spędza w towarzystwie prostytutek i ukochanej whisky. Zależy mu wyłącznie na świętym spokoju. Niestety życie przewidziało dla niego inny scenariusz. Do miasteczka przybywa nadgorliwy agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle), który potrzebuje pomocy w rozpracowaniu międzynarodowej siatki przemytników kokainy.

Niezadowolony Boyle musi się zmobilizować i ruszyć do akcji. Narzekając, sapiąc i dowcipkując zmierzy się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Po drodze okaże się, że agent zniknął, ulubiona prostytutka zaczyna go szantażować, a handlarze narkotyków oferują łapówkę. Emocjonujące i zabawne wypadki doprowadzą do bardzo wybuchowego końca.

gliniarze

komedia kryminalna

Redakcja nowa.tv
date_range 9 grudnia 2016 schedule 12:15