24h online
Gliniarz. Wybuchowa komedia kryminalna z rozrywkowym towarzystwem źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Gliniarz. Wybuchowa komedia kryminalna z rozrywkowym towarzystwem

Wszystko o filmie

Uzależniony od whisky i zabaw w towarzystwie panienek lekkich obyczajów, sierżant policji z pomocą agenta FBI rozpracowuje siatkę narkotykowych przemytników. W role nietuzinkowych stróży prawa wcielili się Don Cheadle i Brendan Gleeson.

Sierżant Gerry Boyle (Brendan Gleeson) jest policjantem w małym miasteczku na zachodnim wybrzeżu Irlandii. Daleko mu jednak do idealnego stróża prawa. Gerry nie przepada za ludźmi i ma specyficzne poczucie humoru. Wolny czas spędza w towarzystwie prostytutek i ukochanej whisky. Zależy mu wyłącznie na świętym spokoju. Niestety życie przewidziało dla niego inny scenariusz. Do miasteczka przybywa nadgorliwy agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle), który potrzebuje pomocy w rozpracowaniu międzynarodowej siatki przemytników kokainy. Niezadowolony Boyle musi się zmobilizować i ruszyć do akcji. Narzekając, sapiąc i dowcipkując zmierzy się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Po drodze okaże się, że agent zniknął, ulubiona prostytutka zaczyna go szantażować, a handlarze narkotyków oferują łapówkę. Emocjonujące i zabawne wypadki doprowadzą do bardzo wybuchowego końca.

Świetnie skonstrułowane postaci i błyskotliwie napisane dialogi to najmocniejsza strona filmu. Dodatkowe oklaski należą się realizatorą za bardzo wiarygodne uchwycenie sennego, ponurego i pełnego ksenofobów małomiasteczkowego środowiska a to komediowemu tonowi filmu dodaje gorzki posmak.

gliniarze

komedia kryminalna

don cheadle

Redakcja nowa.tv
date_range 26 kwietnia 2017 schedule 13:23