24h online
Gang Story. Wszystko o filmie źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Gang Story. Wszystko o filmie

Historia burzliwej przyjaźni gangsterów

Momon i Serge w młodości tworzyli słynny gang, który wsławił się wieloma zuchwałymi napadami. W pewnym momencie ich drogi rozeszły się. Momon zerwał z przeszłością i postanowił poświęcić się rodzinie. Gdy w jego życiu ponownie pojawia się Serge, przeszłość, od której chciał uciec nagle powraca.

Momon Vidal (Gerard Lanvin) dorastał w cygańskim taborze. Jako młody chłopak poznał smak biedy i nauczył się, że najważniejsze są rodzina, lojalność i honor. Z najlepszym przyjacielem Sergem Suttelem (Tcheky Karyo) nie raz wpadali w kłopoty. W latach siedemdziesiątych stworzyli sprawnie działający gang, który zyskał złą sławę. Zuchwałe  akcje przyniosły im rozgłos.

W 1974 roku zostali aresztowani i potem nigdy więcej się nie spotkali. Dziś Momon ma 60 lat i chciałby zapomnieć o niechlubnym epizodzie ze swojego życia. Zerwał dawno z kryminalną przeszłością i prowadzi spokojne życie. Jest oddany swojej żonie Janou, dzieciom i wnukom. Rodzina stała się dla niego priorytetem.

Sielanka zostaje jednak przerwana. Na horyzoncie pojawia się Serge i mroczna przeszłość powraca.

kryminał

gang story

film gangsterski

Redakcja nowa.tv
date_range 29 listopada 2016 schedule 14:00
Bonda: Ci, którzy czytają, są fajni. Należy stworzyć taką modę
Autorka bestsellerów w Nowa TV

– Mówimy o tym, że ludzie nie czytają, tak, jakbyśmy chcieli usprawiedliwiali te osoby, które nie biorą książki do ręki. Należy mówić, że ci, którzy czytają, są fajni. Należy stworzyć taką modę – mówiła na antenie Nowa TV Katarzyna Bonda. Pisarka dodała, że według niej z czytelnictwem w Polsce nie jest wcale tak źle, co widać po targach książki.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 maja 2017 schedule 09:52