24h online
Frankenstein - najlepsza adaptacja klasycznego horroru w gwiazdorskiej obsadzie źródło: Colgems Produtions LTD

Frankenstein - najlepsza adaptacja klasycznego horroru w gwiazdorskiej obsadzie

Wszystko o filmie

W wyniku eksperymentu Wiktor Frankenstein powołuje do życia przerażające monstrum, które wydostaje się na wolność aby wkrótce powrócić do swojego stwórcy ze straszliwym żądaniem… Historia naukowca owładniętego obsesją poznania zagadki życia i śmierci to przerażająca i wstrząsająca opowieść o zemście, samotności i odwiecznej potrzebie akceptacji.

Akcja Frankenstaina rozpoczyna się w 1874 roku u wybrzeży Arktyki. Załoga statku bierze na pokład tajemniczego rozbitka. Ocalony Wiktor Frankenstein (Kenneth Branagh) opowiada marynarzom przerażającą historię. Zaczyna od dzieciństwa – opisuje, jak wychowywał się wraz z ukochaną przybraną siostrą Elizabeth (Helena Bonham Carter) w okolicach Genewy. Po śmierci matki wyjechał na studia medyczne. Wtedy też poświęcił się bez reszty zgłębianiu tajemnicy ludzkiego ciała. W laboratorium pracował nad stworzeniem człowieka z martwych szczątków. Wyniki eksperymentu przeszły najśmielsze oczekiwania Wiktora. Przekonany, że nie udało mu się wskrzesić do życia stwora, porzuca swoje dzieło. Jednak odrażające monstrum (Robert De Niro) ożywa i ucieka z laboratorium. Samotny i pogardzany potwór wkrótce powraca do swojego twórcy z pewnymi żądaniami. Tak zaczyna się koszmar Wiktora... 

Wyprodukowanego w 1994 roku przez Francisa Forda Copolle Frankenstaina, uznaje się z najbardziej udaną adaptację powieści Mary Shelley. Film uzyskał nominację do Oscara za najlepszą charakteryzację a doskonałe kreacje aktorskie stworzyli: dwukrotny laureat Oscara – Robert De Niro i nominowani do Nagrody Akademii Filmowej – Kenneth Branagh i Helena Bonham Carter.

horror

frankenstein

john clese

helena bohdan carter

kenneth branagh

jan holm

aidan quinn

robert de niro

Redakcja nowa.tv
date_range 31 marca 2017 schedule 15:31