24h online
Frankenstein. Wszystko o filmie źródło: Colgems Produtions LTD

Frankenstein. Wszystko o filmie

De Niro, Branagh i Bonham Carter w doskonałej formie

Frankenstein to klasyka horroru w gwiazdorskiej obsadzie z Robertem de Niro w roli potwora. Opowieść o naukowcu owładniętym obsesją poznania zagadki życia i śmierci. W wyniku eksperymentu Wiktor Frankenstein powołuje do życia przerażające monstrum, które wydostaje się na wolność. Wkrótce powróci do swojego stwórcy ze straszliwym żądaniem.

Akcja Frankenstaina rozpoczyna się w 1874 roku u wybrzeży Arktyki. Załoga statku bierze na pokład tajemniczego rozbitka. Ocalony Wiktor Frankenstein (Kenneth Branagh) opowiada marynarzom przerażającą historię. Zaczyna od dzieciństwa – opisuje, jak wychowywał się wraz z ukochaną przybraną siostrą Elizabeth (Helena Bonham Carter) w okolicach Genewy. Po śmierci matki wyjechał na studia medyczne. Wtedy też poświęcił się bez reszty zgłębianiu tajemnicy ludzkiego ciała. W laboratorium pracował nad stworzeniem człowieka z martwych szczątków.

Frankenstein nominowany do Oscara

Wyniki eksperymentu przeszły najśmielsze oczekiwania Wiktora. Przekonany, że nie udało mu się wskrzesić do życia stwora, porzuca swoje dzieło. Jednak odrażające monstrum (Robert De Niro) ożywa i ucieka z laboratorium. Samotny i pogardzany potwór wkrótce powraca do swojego twórcy z pewnymi żądaniami. Tak zaczyna się koszmar Wiktora... Frankenstein to przerażająca i wstrząsająca opowieść o zemście, samotności i odwiecznej potrzebie akceptacji.

W nominowanej do Oscara adaptacji powieści Mary Shelley doskonałe kreacje aktorskie stworzyli: dwukrotny laureat Oscara – Robert De Niro i nominowani do Nagrody Akademii Filmowej – Kenneth Branagh i Helena Bonham Carter.

horror

frankenstein

Redakcja nowa.tv
date_range 23 stycznia 2017 schedule 14:04