24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Filmowe kawiarnie. Zobacz nasze zestawienie [WIDEO]

„Kawa i papierosy”, „Amelia”...

Tak jak nasze życie, tak i kino oraz seriale nie mogą obyć się bez kawiarni. Ważne spotkania prywatne i biznesowe, ważkie dyskusje, kurtuazyjne pogawędki, zabawne opowieści … przy kawiarnianym stoliku z kawą i deserem lub w oparach papierosowego dymu po prostu toczy się ludzkie życie. W czwartek o 22:00 film „Kawiarenka” z Jennifer Love Hewitt.

„Jagodowa miłość” (2007)

reż. Kar Wai Wong

„Jagodowa miłość” to melancholijna opowieść o zagubionych duszach i poszukiwaniu siebie utrzymana w stylu kina drogi. Nowojorska noc, neony rozświetlają puste ulice. Poznajemy  Elizabeth, piękna dziewczyna ze złamanym sercem, właśnie wyruszyła w podróż , która ma  jej pomóc zapomnieć o zawodzie miłosnym. Jednak  już pierwszy postój – wizyta w nocnej kawiarni i rozmowa z przystojnym barmanem odmieni jej życie na zawsze chociaż Elizabeth jeszcze sobie tego nie uświadamia. Póki co, jest ciekawa, jakich ludzi na swojej drodze napotka, czego dowie się o sobie i ile czasu będzie musiało upłynąć nim  wyleczy serce i zwrócić się ku nowej miłości. Spotkanie z romantycznym i uduchowionym Jeremim (Jude law) w nocnej, staroświeckiej kawiarence o sugestywnej nazwie „Klucz” to najpiękniejsza i notabene kluczowa scena w filmie. Kawiarnia jako schronienie dla samotnych, którzy mogą poprawić sobie nastrój pysznym ciastem oraz miejsce stwarzające idealne okazje na otworzenie się i zapoznanie z nowym człowiekiem i może coś wiecej…

„Amelia” (2001)

reż. Jean-Pierre Jeunet

Bez wątpienia najpopularniejszy w świecie i najpiękniejszy francuski film ostatnich lat. Któż nie zna tytułowej Amelii, skromnej i uroczej kelnerki z Montmartu, która czyniąc dobre uczynki, odmienia życie wielu otaczających ją ludzi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że kawiarnia w której pracuje Amelia istnieje naprawdę. Café des 2 Moulins (tłum. dwa młyny), rzeczywiście położona jest w osiemnastej dzielnicy Paryża a jej nazwa wzięła się od bliskiego sąsiedztwa dwóch młynów,  którymi są: Moulin Rouge oraz Moulin de la Galette. Od czasu kiedy Des 2 Moulins stało się akcją filmu Amelia (2001), kawiarnia stała się sławna i popularna będąc często odwiedzanym miejscem przez turystów oraz fanów obrazu. A najczęściej serwowanym deserem jest Zestaw Amelii, czyli gorący napój i crème brûlée. Pamiętajmy jednak, ze dzięki zastosowaniu obiektywów o krótkiej ogniskowej nie tylko kawiarnia wydaje się dużo większa niż w rzeczywistości ale i porcja deseru, którym tak chętnie zajadała się Amelia. Na pocieszenie warto zapoznać się z dodatkową atrakcją lokalu, którą stanowi ciekawa wystawy gadżetów związanych z filmem, a mieści się ona w kawiarnianej… toalecie.

„Kawa i papierosy” (2003)

reż. Jim Jarmusch

Kultowy film, legendarnego reżysera powstawał aż 17 lat! W tym czasie Jarmushowi udało się zaprosić do projektu muzyczne legendy: Toma Waitsa, Iggy'ego Popa, Jacka Blacka  oraz wybitnych aktorów jak Roberto Benigni, Bill Murray, Steve Buscemi, Alfred Molina czy Cate Blanchet… i wiele innych znakomitych postaci. W rezultacie powstała pełna humoru kompilacja czarno – białych epizodów rozgrywających się przy kawiarnianych stolikach. Relacje między bohaterami zacieśniają się i ewoluują przy filiżance dobrej kawy i dymku z papierosa...Dowcip sytuacyjny, połączony z dużą ilością zabawnych i błyskotliwych  dialogów, tworzy niepowtarzalną atmosferę. Jarmusch pochylił się nad zwyczajnym życiem każdego człowieka. Prezentując je w niebanalny sposób, pokazał jak ciekawe mogą być ludzkie radości, fobie i przyzwyczajenia. Każdy przedstawia innych bohaterów i inną historię, ale wszystkie łączy jedno – kawa i papierosy. Dwie rzeczy, które najlepiej smakują razem, i bez których nie da się żyć.

Serial TV „Przyjaciele” (1994-2004)

Śmiało można powiedzieć, że to komediowy serial wszechczasów. Któż nie zna: Rachel, Monici, Chandlera, Phoebe , Joey’a i Ross’a? Szóstka nowojorskich przyjaciół większość wolnego czasu spędza razem w kawiarence Central Perk, gdzie przy kawie omawiają różne zabawne życiowe sytuacje, a każdy z barwnych bohaterów doświadcza  ich nie mało. W przytulnej kawiarni (jej odpowiednik powstał niedawno w Warszawie!) mają miejsce przełomowe dla losów serialowych postaci wydarzenia, min. Rachel po raz pierwszy całuje się z Rossem i wyznają sobie miłość:). Ponadto, do Central Perk wpadają nie byle jacy goście, jak Brad Pitt, Sean Penn, Bruce Willis, Helen Hunt czy George Clooney). Nie bez znaczenia jest też fakt, że liczący 10 sezonów serial, zaczyna się i kończy właśnie w kawiarni i miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy tam Przyjaciół w komplecie.

Serial TV “ALLO ALLO!”(1982-1992)

Brytyjski serial komediowy, będący wyśmienitą farsa na temat II wojny światowej. Akcja dzieje się w we francuskiej kawiarni, której właściciel Rene, dobrze żyje ze stacjonującym tam oddziałem nazistów. Dni mijają spokojnie do czasu, aż ruch oporu postanawia ukryć w lokalu dwóch angielskich lotników i tu zaczynają się nieprawdopodobnie zabawne perypetie oryginalnej załogi kawiarni. Obok rezolutnej Michelle galerię postaci uzupełniają żona właściciela - Edith, zakochane w swoim szefie kelnerki Yvette i Maria, przebrany za francuskiego żandarma Anglik Crapty, starający się o rękę Edith przedsiębiorca pogrzebowy pan Alfonse, kulejący gestapowiec Herr Otto Flick, jego równie kulejący pomocnik von Smallhausen, sekretarka komendanta miasta Helga, porucznik Gruber o skłonnościach homoseksualnych (i zainteresowany Rene), włoski oficer Bartorelli, fałszerz LeClerc, teściowa Renego - Fanny, pod której łóżkiem jest przechowywana tajna radiostacja, oraz bojowniczki komunistycznego ruchu oporu. I na koniec ciekawostka: ze względu na swoją tematykę, serial został wyemitowany w Niemczech dopiero w 2008 roku przez telewizję ProSiebenSat1.

„Kawiarenka”

Tytułowa kawiarenka to miejsce przytulne, odwiedzane przez amatorów kawy, stałych bywalców, nie wolnych od zmartwień i poważnych problemów ale także marzycieli poszukujących własnej drogi. Każdy z klientów ma swoją ciekawą historie i powierzone im do wykonania zadanie… Na pierwszy plan wysuwa się dwójka sympatycznych bohaterów: Czarująca Claire i utalentowany muzycznie, wrażliwy barista Todd, niestrudzenie szukający najlepszego momentu do powiedzenia swojej atrakcyjnej koleżance z pracy, że jest w niej po uszy zakochany. Niestety Claire zdaje się nie dostrzegać awansów współpracownika ponieważ jest skupiona na swoim toksycznym związku z nieciekawym i apodyktycznym Davem.  Zakończenie filmu jest zaskakujące i na długo po seansie może pozostawić pozytywne i silne przekonanie, że kiedy wybieramy dobro, los jest dla nas łaskawy.  W roli głównej zobaczymy Jennifer Love Hewitt, znaną między innymi z popularnych seriali: „Ich pięcioro", „Zaklinacz dusz" oraz kasowego filmu "Koszmar minionego lata”.

kawiarenka

Aleksandra Dudek Redaktor
date_range 17 listopada 2016 schedule 17:07
Poznajcie Jennifer Love Hewitt – dziewczyna z sąsiedztwa [WIDEO]
Gwiazda filmu „Kawiarenka”

Uosobienie dziewczyny z sąsiedztwa. Jedna z najsympatyczniejszych amerykańskich gwiazd telewizyjnych i filmowych. Idolka nastoletniej widowni lat 90-tych. Chociaż największą sławę przyniósł jej serial dla młodzieży pt. „Ich pięcioro” oraz kultowy thriller „Koszmar minionego lata” i jego kontynuacja „Koszmar następnego lata”, kojarzona jest głównie z występów w licznych komediach romantycznych. Już dziś o godz. 20:00 w NOWA TV film „Kawiarenka” z Jennifer Love Hewitt w roli głównej.

Redakcja nowa.tv
date_range 16 listopada 2016 schedule 12:42