24h online
Dynastia Tudorów. Jonathan Rhys Meyers jako Henryk VIII źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Dynastia Tudorów. Jonathan Rhys Meyers jako Henryk VIII

Wszystko o serialu

Dynastia Tudorów. to władza i pożądanie – największe namiętności, które potrafią zmienić bieg historii. Widowiskowy, wielokrotnie nagradzany serial kostiumowy przybliżający dzieje rodu Tudorów i życie jednego z najbardziej okrutnych władców Anglii, Henryka VIII.

Dynastia Tudorów to zrealizowane z rozmachem historyczne widowisko zabierające widzów do XVI-wiecznej Anglii, na dwór Henryka VIII – władcy, która ma wszystko oprócz jednego – męskiego potomka. Obarczając winą za brak syna żonę, Katarzynę Aragońską, król zaczyna żyć obsesją na punkcie pięknej Anny Boleyn. Szuka sposobu, by unieważnić swoje małżeństwo. Szarą eminencją dworu jest sprytny kardynał Wolsey, nakłaniający Henryka do politycznych decyzji, które wkrótce przysporzą mu wrogów. Własne rozgrywki prowadzi też Anna - nie cofnie się przed niczym, by spełnić swoje marzenie – zostać nową żoną króla. Tu każdy knuje intrygi, spiskuje i zawiera sojusze, by osiągnąć swój cel.

Dynastia Tudorów to fascynująca opowieść o politycznych układach, morderstwach i namiętności, która doprowadziła do religijnego przewrotu w Anglii. Produkcja z wielką historią w tle, w rewelacyjnej obsadzie: w Henryka VIII brawurowo wcielił się Jonathan Rhys-Meyers dwukrotnie nominowany za tę rolę do Złotego Globu, Annę Boleyn zagrała Natalie Dormer – obecnie gwiazda serialu „Gra o tron”, w roli kardynała Wolseya widzowie zobaczą Sama Neilla.

Wśród kilkudziesięciu nagród i wyróżnień, serial zdobył dziewięć nominacji oraz sześć Nagród Emmy (w tym trzy za kostiumy). Był również nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy serial dramatyczny.

dynastia tudorów

serial historyczny

Redakcja nowa.tv
date_range 3 marca 2017 schedule 10:41