24h online
Dobry Agent. Wszystko o filmie źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Dobry Agent. Wszystko o filmie

Dramat szpiegowski w gwiazdorskiej obsadzie

Matt Damon, Angelina Jolie i Robert De Niro występują w znakomitym dramacie szpiegowskim opowiadającym o początkach CIA. Zobacz w jaki sposób intrygi, kłamstwa i brak zaufania stały się głównymi filarami tej organizacji.

Edward Wilson (Matt Damon) to absolwent Yale, członek tajnej studenckiej organizacji „Czaszka i Kości”, z szeregów której wywodzili się najznamienitsi Amerykanie. Dla Edwarda najważniejszymi wartościami są honor, dyskrecja i uczciwość. Mężczyzna ma nieskazitelną reputację i jest niezwykle inteligentny. Zostaje zwerbowany przez szefa agencji wywiadowczej Billa Sullivana (Robert De Niro). Będzie jednym z założycieli i twórców CIA. Jego początkowe zaangażowanie i entuzjazm zostaną jednak wystawione na ciężką próbę. Edward stopniowo traci złudzenia. Organizacja nie działa uczciwie, a wśród jej członków panuje całkowity brak zaufania. Intrygi, kłamstwa, ciągłe podejrzenia to metody operacyjne CIA.

Burzliwe czasy zimnej wojny powodują, że praca agenta staje się wyjątkowo trudna. Panuje przekonanie, że wróg czai się wszędzie i może w każdej chwili uderzyć. Edward przeprowadza tajne akcje na całym świecie, tropi przecieki i przesłuchuje agentów obcego wywiadu. Chce pozostać wierny swoim wartościom i wykonywać pracę jak najlepiej, ale musi zapłacić za to wysoką cenę. Traci przyjaciół i rodzinę. Piękna żona Margaret (Angelina Jolie) ma dość życia w niepewności, bez męża u boku. Syn Edward Jr (Eddie Redmayne) prawie nie widuje ojca, a gdy dorasta wplątuje się w aferę szpiegowską, z której nie wyniknie nic dobrego. Film oparty jest na biografii Jamesa Jesusa Angletona, współzałożyciela CIA i pokazuje autentyczną relację z rozgrywek wewnątrz tej legendarnej organizacji.

Obraz dostał nominację do Oscara w kategorii najlepsza scenografia, natomiast Robert De Niro został nominowany za reżyserię do nagrody Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie.

dramat

angelina jolie

dobry agent

matt damon

eddie redmayne

film szpiegowski

film

Redakcja nowa.tv
date_range 26 października 2016 schedule 16:05