24h online
Czwarta wojna. Prywatny konflikt między dowódcami USA i ZSRR źródło: Paramount Pictures

Czwarta wojna. Prywatny konflikt między dowódcami USA i ZSRR

Wszystko o filmie

Tragiczna śmierć w pobliżu przygranicznej bazy NATO zaostrza bardzo napięte stosunki między wielkimi mocarstwami – USA i ZSRR. Konflikt przeradza się w prywatną wojnę między amerykańskim i radzieckim dowódcą, która może doprowadzić do nuklearnej katastrofy.

W listopadzie 1988 roku do Camp Clayton, bazy NATO na granicy RFN i Czechosłowacji, przyjeżdża amerykański pułkownik mający objąć dowództwo. Pułkownik Jack Knowles (Roy Scheider), zgorzkniały weteran wojny w Wietnamie, już pierwszego dnia jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Czechosłowacki dysydent zostaje zastrzelony podczas próby przekroczenia granicy. Zbiega zabijają Sowieci. Podczas akcji doszło do wystrzelenia rakiet w stronę Amerykanów. Operacją kieruje weteran z Afganistanu, bezwzględny pułkownik Walaczew (Jürgen Prochnow). Knowles w zemście wysadza jego samochód. Incydent przeradza się w prywatną wojnę między mężczyznami. Światu grozi ogromne niebezpieczeństwo, ponieważ obie strony mają dostęp do broni nuklearnej. Jak daleko posuną się dowódcy?

W sensacyjnym thrillerze w reżyserii Johna Frankenheimera (Ronin) zagrał Roy Scheider (Szczęki, Cały ten zgiełk) oraz znany z roli czarnych charakterów Jürgen Prochnow (Gliniarz z Bevely Hills II, Angielski pacjent).

dramat

czwarta wojna

roy scheider

Redakcja nowa.tv
date_range 8 maja 2017 schedule 13:21