24h online
Czerwony Baron. Dramat wojenny o najsłynniejszym podniebnym pojedynku w historii źródło: Monolith Films Sp. z o.o.

Czerwony Baron. Dramat wojenny o najsłynniejszym podniebnym pojedynku w historii

Wszystko o filmie

Czerwony Baron przywołuje jeden z najsłynniejszych podniebnych pojedynków w historii. Legendarny as niemieckiego lotnictwa okresu I wojny światowej – Manfred von Richthofen oraz Kanadyjczyk Arthur „Roy” Brown, 21 kwietnia 1918 roku stają w przestworzach do pojedynku, który przejdzie do historii lotnictwa.

Kwiecień 1918 roku, wojna dobiega końca. Zaledwie 26-letni Manfred von Richthofen to najlepszy niemiecki pilot i postrach wrogów. Anglicy nadali mu przydomek Czerwony Baron – od koloru samolotu, którym lata. Niemcy z kolei nazywają go Der Rote Kampfflieger, czyli „Czerwony lotnik bojowy”. Ale Manfred to nie tylko niezwykle uzdolniony pilot myśliwski – całe Niemcy widzą w nim symbol siły i zwycięstwa. Wydaje się, że nie ma godnego siebie rywala, jednak jest ktoś, kto mu dorównuje. To Arthur „Roy” Brown, pilot kanadyjskiej floty powietrznej.

W filmie Czerwony Baron rolę Manfreda von Richthofena wcielił się Matthias Schweighöfer – jeden z najbardziej obiecujących niemieckich aktorów młodego pokolenia, który zagrał m.in.
w Walkirii u boku Toma Cruise’a. W Czerwonym Baronie towarzyszyli mu Til Schweiger (Bękarty wojny, Bandyta) jako niemiecki lotnik Werner Voss, oraz Joseph Fiennes (Zakochany Szekspir, Elizabeth), który wcielił się w Arthura „Roya” Browna.

film wojenny

czerwony baron

matthias schweighöfer

Redakcja nowa.tv
date_range 11 kwietnia 2017 schedule 11:54