24h online
Barwy prawdy. Młodzi yuppies wystawieni na próbę przyjaźni źródło: Paramount Pictures

Barwy prawdy. Młodzi yuppies wystawieni na próbę przyjaźni

Wszystko o filmie

Dwaj najlepsi kumple pną się po szczeblach kariery prawniczej, czym ryzykują swą przyjaźń. W rolach głównych John Cusack i James Spaderem.

Dwaj młodzi prawnicy, Peter Burton (John Cusack) i Tim Gerrity (James Spader) zamierzają poświęcić się karierze politycznej i wyjeżdżają do Waszyngtonu. Mimo iż się przyjaźnią, bardzo wiele ich różni. Idealista Tim wywodzi się z zamożnej, szanowanej rodziny. Teraz pragnie spełniać się w służbie publicznej, a przede wszystkim stać na straży prawa. Zaręczony z córką wpływowego senatora, Dianą Stiles (Imogen Stubbs), ma przed sobą świetlaną przyszłość. Z kolei pochodzący z nizin społecznych Peter, od zawsze był zdany wyłącznie na siebie. Przez to stał się zimny i wyrachowany. Po szczeblach kariery pnie się za wszelką cenę. By osiągnąć cel, nie waha się wykorzystać przyjaciela. Żądny władzy Burton uwodzi Dianę, po czym zaczyna szantażować ojca dziewczyny. Łagodny z natury Tim musi walczyć nie tylko o swoje szczęście, ale także o sprawiedliwość.

Barwy prawdy to brawurowo zagrany dramat obyczajowy rozgrywanjący się w Waszyngtonie końca lat 80. czyli w miejscu i czasie niezwykle sprzyjającym zrobieniu błyskotliwych karier politycznych. Film doskonale oddaje atmosferę tamtych lat a jego jasny i ponadczasowy przkaz, że polityka bywa brutalna a przyjaźń bardzo krucha powoduje, że mimo upływu lat obraz Hurberta Rossa nie stracił na aktualnosci. 

barwy prawdy

dramat

james spader

hurbert ross

john cusack

Redakcja nowa.tv
date_range 20 kwietnia 2017 schedule 14:41