24h online

Co zrobić, aby móc oglądać NOWA TV?

Odbiorcy cyfrowej telewizji naziemnej, więc ci, którzy telewizję oglądają przez zbiorcze lub indywidualne anteny muszą sprawdzić, czy do ich miejsca zamieszkania dociera sygnał nadawany w ramach multipleksu Mux-8.

Listę można znaleźć na https://emimaps.emitel.pl/.

Czy potrzebna jest zamiana anten?

Anteny i tunery umożliwiają także odbiór w paśmie VHF (kanały 5-12, zakres częstotliwości 174-230MHz). Na tuner DVB-T i nową, odpowiednią antenę, która umożliwia odbiór pasma VHF i UHF być może będą musieli się zdecydować posiadacze bardzo starych telewizorów, którzy dotychczas używali sygnału telewizji kablowej, a teraz chcą odbierać naziemną telewizję.

Jeżeli antena i tuner pozwala na odbiór telewizji w paśmie VHF, to pozostaje w odbiorniku ustawić strojenie kanałów, a NOWA TV zapisze się w odbiorniku telewizora na liście z programami. Jeżeli jednak odbiorca znajduje się w zasięgu sygnału, a niestety go nie odbiera, to prawdopodobnie musi nabyć dodatkową antenę VHF, wzmacniacz sygnału oraz tzw. zwrotnicę. Instrukcję, jak zainstalować dodatkową antenę można znaleźć tutaj: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/poradniki/rozbudowa-instalacji-antenowej-o-mux-8/

WAŻNE: Zanim kupisz nowa antenę! Sprawdź połączenia:

Przed zakupem nowej anteny TRZEBA sprawdzić obecną instalację antenową, poprawić wszystkie połączenia, ewentualnie skorygować kierunek ustawienia anteny, gdyż w niedużych odległościach od nadajnika, gdzie sygnał jest najsilniejszy może się okazać, że uzyskamy satysfakcjonujący odbiór bez dodawania nowej anteny.


Ile kosztuje nowa antena?

Koszt zakupu nowej anteny do odbioru NOWA TV waha się w zależności od modelu od 50 do 230 złotych. Cena zależna jest od tego czy wybieramy tańszą antenę VHF i dołączamy do istniejącej instalacji czy też kupujemy antenę VHF +UHF co umożliwia nam odbiór zarówno kanałów z MUX 8 jak i wcześniejszych multipleksów. W przypadku tych drugich anten ceny zaczynają się od około 120 złotych. Warto też pamiętać, że kupno prostszej, tańszej anteny będzie wiązało się z koniecznością zainstalowania jeszcze zwrotnicy. Takie urządzenie kosztuje około 40-45 złotych.


Problemy techniczne

Jeśli doświadczyłeś problemów związanych z instalacją anteny i nie możesz odbierać NOWA TV w swoim telewizorze skontaktuj się z instalatorami anten, z którymi Grupa ZPR Media nawiązała współpracę. Ci specjaliści pomogą rozwiązać Twoje problemy techniczne przez pomoc w rozbudowie systemu antenowego.

Instalatorzy NOWA TV w woj. mazowieckim – lista
Instalatorzy NOWA TV w całej Polsce – lista


Gdzie oglądać NOWA TV?

Cyfrowy Polsat – kanał 158
Multimedia –  kanał 230 
Vectra – kanał 193
UPC – dekoder Mediabox: kanał 153; dekodery Horizon i Kaon: kanał 113
Toya – kanał 19
Inea – kanał 26
Netia – kanał 28
Orange – kanał 33 

UWAGA! DOBRA WIADOMOŚĆ

30 maja UPC udostępni NOWA TV jako tzw. „otwarte okno” w ramach którego 4 miesiące w roku kanał będzie oferowany w szerokim pakiecie Select HD. Pozostałe 8 miesięcy kanał jest obecny w pakiecie „MAX HD”. Dodatkowo NOWA TV jest obecna na pozycji 23 na dekoderach Mediabox (dubel w stosunku do pozycji 153).