24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zwierzchnik radomskiej policji traci posadę

Po bójce na marszu KOD

Komendant miejski policji w Radomiu został odwołany po tym, jak w sobotę na terenie miasta doszło do bójki na manifestacji KOD. Zwolnienie podinsp. Piotra Kostkiewicza potwierdziła rzeczniczka mazowieckiej policji.

W sobotę z okazji 41. rocznicy radomskiego Czerwca’76 , Komitet Obrony Demokracji zorganizował w mieście demonstrację. Wcześniej swoje zgromadzenie miała Młodzież Wszechpolska. Część młodych ludzi z tej organizacji pojawiła się na manifestacji KOD. Wykrzykiwali hasła takie jak „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!”. W pewnym momencie doszło do bójki pomiędzy przedstawicielami obydwu stron.

W związku z brakiem policjantów policji podczas przemarszu KOD-u komendant główny policji zarządził kontrolę w radomskiej jednostce.

Czytaj także: Bójka podczas manifestacji KOD w Radomiu

Po bijatyce zarzuty pobicia działacza KOD-u usłyszało trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani. Ich dane policja ustaliła na podstawie zapisów wideo.

W tej chwili trwają wyjaśnienia, czy funkcjonariusze byli obecni w miejscu, gdzie doszło do bójki. Do zabezpieczenia zgromadzenia, zostało oddelegowanych siedmiu policjantów. Nie wiadomo, czy wszyscy byli na miejscu.

(„24 godziny”, pap.pl)

radom

policja

KOD

komendant

odwołanie

Młodzież Wszechpolska

bójka

Redakcja 24 godziny
date_range 27 czerwca 2017 schedule 20:20