24h online
Zostań w Sosnowcu – dostaniesz mieszkanie! źródło: UM Sosnowiec

Zostań w Sosnowcu – dostaniesz mieszkanie!

Miasto kusi studentów

Wyremontowane mieszkania czekają na nowych lokatorów w Sosnowcu (woj. śląskie). Pięcioro studentów odebrało we wtorek klucze do swoich nowych lokali przy ul. Kołłątaja 9. Miasto chce w ten sposób zachęcić młode osoby do pozostania na miejscu.

W sumie dla najzdolniejszych żaków przeznaczonych zostało 30 mieszkań. Jednymi z najważniejszych kryteriów podczas przyznawania lokali w ramach tzw. pakietu mieszkańca były: średnia ocen, kierunek studiów, miejsce pracy i wiek. Brano tez pod uwagę sytuację i warunki mieszkaniowe oraz zarobki absolwentów, ale nie były one najważniejsze, tak jak bywa podczas przyznawania lokali komunalnych. Te zwykle przyznawane są najbiedniejszym, a Sosnowiec postanowił tym razem dać szansę młodym zdolnym.

Studenci doceniają gest samorządu. – Moje plany i przyszłość są związane z tym miastem i właśnie taki program mi to umożliwia – powiedział w rozmowie z ESKA INFO Śląsk Adam Pudełko.

Mieszkania, które znajdują się w ofercie miasta, to kawalerki oraz lokale dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 21 do 72 metrów kwadratowych. Wszystkie w stanie deweloperskim.

Sosnowiec rokrocznie opuszcza ok. 2 tys. mieszkańców. W mieście żyje w tej chwili 207 tys. osób.

(slask.eska.pl)

Śląsk

miasto

mieszkanie

Sosnowiec

student

absolwent

Redakcja 24 godziny
date_range 11 stycznia 2017 schedule 11:40