24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Zobaczymy, czy urok Tuska dalej działa”

Leszek Miller o aferze Amber Gold

– To może być to zdanie, które przysporzy Donaldowi Tuskowi sporo kłopotów – powiedział na antenie Nowa TV Leszek Miller (SLD), który komentował kontrowersyjne słowa Michała Tuska. Syn szefa RE przyznał, iż razem z ojcem zdawał sobie sprawę, że Amber Gold to „lipa”.

– Od czasu do czasu zdarzają się takie słowa, które potem są w różny sposób komentowane i wykorzystane – dodał gość Sławomira Jastrzębowskiego. Miller miał na myśli wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza, który po jednej z powodzi stwierdził, że „trzeba się ubezpieczać”. To zdanie miało kosztować SLD kilka punktów procentowych.

– Donald Tusk potrafi odwrócić nawet niekorzystną dla siebie sytuację – ocenił Miller. – Zobaczymy, czy jego urok dalej działa – mówił polityk odnośnie ewentualnego zeznawania Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold.

– Myślę, że pan premier Kaczyński wie, że można przegrać i przykład Donalda Tuska to potwierdza – przyznał były polityk lewicy.

Czytaj także: Michał Tusk przed komisją ds. Amber Gold

– Donald Tusk powinien zobowiązać instytucje kontroli finansowej, czy też inne mające w kompetencji tego rodzaju funkcje kontrolne, żeby interweniowały i przyjrzały się Amber Gold – powiedział gość Nowa TV.

Leszek Miller podkreślił, że ważnym pytaniem jest, co tak naprawdę wiedział Donald Tusk i jak z tej wiedzy skorzystał.

(„Więc jak?”)

Sławomir Jastrzębowski

Donald Tusk

michał tusk

leszek miller

Amber Gold

więc jak?

Redakcja 24 godziny
date_range 28 czerwca 2017 schedule 09:02
Wenderlich: PiS-owska hucpa jeszcze długo będzie dzielić Polaków
Wiceprzewodniczący SLD w Nowa TV

– Jeśli robi się te ustawy po to, żeby jak zwierzęta tresowane w cyrku wszyscy skakali pod trzask bicza, z którego strzelać będzie PiS, to mnie to nie bawi – mówił w Nowa TV Jerzy Wenderlich. Pytany, jaki może być tego skutek polityk SLD, odpowiedział: – Dużo podziałów, które będą nie do zasklepienia przez lata.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 10:16