24h online
Znika jeden z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy źródło: Tomasz Radzik/EAST NEWS

Znika jeden z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy

Wróci po dwóch latach w nowej odsłonie

Tuż przed świętami zamknięto budynek Rotundy, w którym działał oddział banko PKO BP. To jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów Warszawy. Budynek ma być rozebrany, a w jego miejsce powstanie zupełnie nowa konstrukcja będąca wiernym odtworzeniem.

Ostatni klient z banku wyszedł w piątek późnym wieczorem. Tuż za nim na cztery spusty zamknięto drzwi. Na początku stycznia ma ruszyć rozbiórka Rotundy. W jej miejsce w ciągu dwóch lat powstanie zupełnie nowa konstrukcja, będąca wiernym odtworzeniem tej starej. Tyle, że w nowoczesnej odsłonie.

Bank ma zajmować znacznie mniejszą powierzchnię, bo jej reszta będzie służyć mieszkańcom Warszawy i turystom. Mają być organizowane, wystawy, spotkania, dyskusje oraz warsztaty. Obok nowej rotundy powstanie również miejski plac z zielenią i ławkami.

Wizualizacja nowej Rotundy:

(mat. Prasowe, SARP)

architektura

inwestycje

Warszawa

Redakcja 24 godziny
date_range 26 grudnia 2016 schedule 11:35
Gen. Koziej: wygwizdanie Lecha Wałęsy to plama całej wizyty Trumpa
Echa przemówienia prezydnta USA

– Bardzo się tym smucę, że partia rządząca zdecydowała się ściągnąć swoich działaczy z Polski po to, żeby gwizdali, wrzeszczeli na swoich przeciwników politycznych na oczach świata – mówił w programie „Więc jak?” w Nowa TV gen. Stanisław Koziej. W jego ocenie prezydent USA Donald Trump przyleciał do Polski „wyłącznie po to, żeby zrealizować swoje interesy”.

Redakcja 24 godziny
date_range 7 lipca 2017 schedule 09:55