24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Znamy wysokość nagród rocznych dla polityków!

Podano również informację o pensji Misiewicza

Okazuje się, że ręka premier Beaty Szydło potrafi być naprawdę hojna – najbardziej dla resortu obrony. „Super Express” dotarł do informacji o nagrodach rocznych w ministerstwach. Do opinii publicznej podano również wysokość wynagrodzenia byłego rzecznika MON Bartłomieja Miesiewicza.

Informacje o premiach została udostępniona przez resorty na skutek interpelacji jednego z posłów Kukiz'15.

Za swoją pracę w 2016 roku szef MON Antoni Macierewicz otrzymał nagrodę w wysokości 33 tys. zł. To naprawdę szczodre wynagrodzenie zważywszy na fakt, że wicepremier Piotr Gliński i minister zdrowia Konstanty Radziwiłł dostali „tylko” po 23 tys. zł.

Czytaj także: Misiewicz odchodzi z PiS i przeprasza

Na premie w resorcie obrony mogli jeszcze liczyć sekretarze stanu Bartosz Kownacki i Michał Dworczyk – dostali po 17 tys. zł, podsekretarze stanu (a jest ich trzech) po 15 tys.

Pojawiła się także odpowiedź MON na pytanie posłów PO, ile miesięcznie zarabiał Bartłomiej Misiewicz, gdy pełnił funkcję rzecznika MON. Dawna pensja Misiewicza może robić wrażenie: 6070 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1810 zł „dodatku funkcyjnego” i 4121 zł „dodatku specjalnego” – czyli łącznie 12 tys. zł.

(„24 godziny”/„Super Express”)

bartłomiej misiewicz

pis

prawo i sprawiedliwość

premie

rząd

pensja

dodatki

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 10 maja 2017 schedule 21:32
Gmina Czersk patrzy w niebo ze strachem i prosi o pomoc
Zniszczenia po przejściu trąby powietrznej

Sytuacja w miejscowości Rytel (woj. pomorskie) jest tragiczna. W nocy z piątku na sobotę wiatr nad Polską miejscami zmienił się w trąbę powietrzną. Gmina Czersk odczuła jego przejście szczególnie mocno. Zerwane dachy, powalone drzewa, brak energii, kłopoty z dostawą wody – lista problemów jest długa, mieszkańcy próbują się z nimi uporać, aby jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Redakcja 24 godziny
date_range 14 sierpnia 2017 schedule 12:10