24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zmiany w przepisach skarbowych

Kontrola będzie możliwa znienacka

Od 1 marca duże zmiany w działaniu Urzędów Skarbowych. Kontrolerzy będą mogli działać z zaskoczenia, nie uprzedzając o przeprowadzeniu kontroli w przedsiębiorstwie. Dzięki temu walka z przestępcami podatkowymi ma być skuteczniejsza.

Obecnie firma o kontroli jest uprzedzana tydzień przed wizytą urzędników. Umożliwia to przygotowanie odpowiednich dokumentów lub ewentualne korekty. Zapas czasowy oszustom podatkowym dawała możliwość zniszczenie odpowiedniej dokumentacji i dodatkowo unikanie kontroli.

Nowe przepisy mają to wyeliminować. Skarbówka będzie przeprowadzać kontrole znienacka. Wyjątkiem będą najmniejsze firmy, tam uprzedzenie o kontroli zostanie utrzymane.

Rocznie budżet państwa na wyłudzeniach VAT traci nawet 40 mld złotych.

(„Rzeczpospolita”)

ekonomia

pieniądze

urząd skarbowy

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 20:02

– Człowiek, który nie jest profesjonalnie przygotowany, nie jest w stanie zweryfikować treści umów – mówił w programie „Super temat” w Nowa TV Michał Wawrykiewicz. Adwokat, który komentował działalność firm lichwiarskich podkreślał, że lepiej wydać 100 zł na poradę prawnika, niż stracić oszczędności życia. Barbara Husiew, wiceprezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, podkreślała, że „takie praktyki powinny być absolutnie zakazane”.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 09:52