24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zmarła po ceremonii kambo. Jej siostra ostrzega przed kontrowersyjnym leczeniem

Halina chciała oczyścić swoje ciało z toksyn

Miała 30 lat i osierociła 2-letniego synka. Halina T. zginęła w męczarniach po tym, jak wzięła udział w leczniczej sesji z użyciem jadu żaby amazońskiej. Zamiast ukojenia i wzmocnienia odporności doszło do paraliżu ciała i obrzęku mózgu. Tylko w „24 godzinach” rozmowa z siostrą zmarłej kobiety.

- Straszny dramat dla rodziny. To było nasze oczko w głowie. Wszyscy znajomi mówią, że ona była dobrą i ciepłą osobą z wielkim sercem – mówi Anna, siostra Haliny.

30-letnia kobieta chciała w niekonwencjonalny sposób oczyścić swój organizm z toksyn. W miniony weekend wzięła udział w sesji kambo. Najpierw nacięto jej skórę, a później wprowadzono pod nią jad żaby amazońskiej. Coś co przez szamanów jest uznawane za ukojenie i wzmocnienie organizmu, dla zwykłego człowieka może okazać się śmiertelnie. Pani Halina po aplikacji jadu źle się poczuła. Zaczęła wymiotować, było jej słabo. Niestety z każdą godziną było gorzej. Kiedy trafiła do szpitala była częściowo sparaliżowana i doszło do obrzęku mózgu. Trujący jad żaby zabijał ją powoli, zmarła po dwóch dniach męczarni.

Teraz rodzina pani Haliny ostrzega wszystkich, którzy chcą oczyścić się w ten „cudowny” sposób. - Drugi raz nie poszłabym na terapię. Osobom zdrowym, które nie walczą o swoje życie nie polecam udziału w terapii – ostrzega Anna.

Śledztwo prokuratury

Jeśli po sekcji zwłok okaże się, że to właśnie żabi jad spowodował śmierć, prokurator postawi zarzuty Konradowi S., prowadzącemu sesję. - Jeśli ktoś wprowadza do obrotu substancję, która może spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia to musi się liczyć z tym, że poniesie za to odpowiedzialność – mówi Dariusz Ślepokura z Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim.

Dodatkowo śledczy zlecili sprawdzenie, czy gdzieś w Polsce doszło do podobnych sytuacji. Do biegłych zgłosiła się już kobieta, która po ceremonii z Konradem S. na własnym zdrowiu odczuła negatywne skutki aplikacji żabiego jadu.

(„24 godziny”)

śledztwo

prokuratura

zdrowie

kambo

grodzisk mazowiecki

Redakcja 24 godziny
date_range 24 listopada 2016 schedule 19:56
Trwa wyścig z czasem o życie Julii
Serce i płuca powoli odmawiają posłuszeństwa

13-letnia Julia Szponar od lat cierpi na skomplikowaną wadę serca i płuc. Jej dotychczasowe życie to cud – mówili lekarze i nie dawali szans na dużo więcej. Julia nie dawała jednak za wygraną i za oceanem znalazła nadzieję na zdrowie. Po skomplikowanej operacji w Stanach Zjednoczonych zaczęła nadrabiać zaległości z dzieciństwa. Jednak po kilku latach serce i płuca znów dały o sobie znać i potrzebna jest kolejna operacja. Zaplanowano ją na 10 marca. Potrzebna jest jednak pomoc.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lutego 2017 schedule 18:26