24h online
Zmarł reżyser Tadeusz Chmielewski źródło: YouTube

Zmarł reżyser Tadeusz Chmielewski

Autor „Jak rozpętałem II wojnę światową”

W wieku 89 lat zmarł Tadeusz Chmielewski. Reżyser i scenarzysta znany m.in. z hitu „Jak rozpętałem II wojnę światową”. O śmierci artysty poinformował serwis Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Tadeusz Chmielewski urodził się 7 czerwca 1927 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Był reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. Pracował przy takich znanych komediach jak „Nie lubię poniedziałku” czy „Ewa chce spać” oraz najbardziej znaną „Jak rozpętałem II wojnę światową”.

W czasie II wojny światowej oraz po jej zakończeniu do 1948 roku był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych oraz Armii Krajowej.

Miał żonę Halinę, również scenarzystkę i reżyser. Ich córką jest graficzka i malarka Agata Chmielewska. Zmarł w Warszawie.

(se.pl

nie żyje

film

reżyser

tadeusz chmielewski

Redakcja 24 godziny
date_range 4 grudnia 2016 schedule 18:13

Ryan Bingham, brawurowo zagrany przez Georga Clooney’a, jest specjalistą od zwalniania ludzi. Żyje w podróży – jego dom to lotniska, pierwsza klasa w samolocie i eleganckie hotele. Przystojny i uwodzicielski Ryan wiedzie wygodne życie bez zobowiązań, a najbardziej ceni sobie wolność i korzystanie z przyjemności. Gdy poznaje Alex, zaczyna myśleć o zmianach.

Redakcja nowa.tv
date_range 15 listopada 2016 schedule 15:15