24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zmarł muzyk Czerwonych Gitar

Jerzy Kossela miał 74 lata

Nie żyje Jerzy Kossela, współzałożyciel zespołu Czerwone Gitary i autor hitów takich jak „Matura” i „historia jednej znajomości”. Muzyk miał 74 lata.

O jego śmierci poinformowano na oficjalnej stronie zespołu. Kossela był jednym z założycieli Czerwonych Gitar. Był też pierwszym liderem składu, w którym śpiewał i grał na gitarze.

W maju 2015 roku zrezygnował z występów ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Płyta „Jeszcze raz” była ostatni krążkiem wydanym z jego udziałem. Od tego czasu z zespołem występował okazjonalnie. Ostatni koncert z Czerwonymi Gitarami zagrał 21 listopada 2016, w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

(czerwonegitary.pl)

śmierć

muzyka

kultura

czerwone gitary

Redakcja 24 godziny
date_range 7 stycznia 2017 schedule 21:16
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50