24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zmarł muzyk Czerwonych Gitar

Jerzy Kossela miał 74 lata

Nie żyje Jerzy Kossela, współzałożyciel zespołu Czerwone Gitary i autor hitów takich jak „Matura” i „historia jednej znajomości”. Muzyk miał 74 lata.

O jego śmierci poinformowano na oficjalnej stronie zespołu. Kossela był jednym z założycieli Czerwonych Gitar. Był też pierwszym liderem składu, w którym śpiewał i grał na gitarze.

W maju 2015 roku zrezygnował z występów ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Płyta „Jeszcze raz” była ostatni krążkiem wydanym z jego udziałem. Od tego czasu z zespołem występował okazjonalnie. Ostatni koncert z Czerwonymi Gitarami zagrał 21 listopada 2016, w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

(czerwonegitary.pl)

śmierć

muzyka

kultura

czerwone gitary

Redakcja 24 godziny
date_range 7 stycznia 2017 schedule 21:16
To już 40 lat bez Elvisa Presleya
Teorie spiskowe nie tracą na popularności...

Podobno sfingował własną śmierć. Podobno żyje na wyspie z innymi sławami, które tak jak on, upozorowały swoje odejście. Podobno też porwali go kosmici. Elvis Presley nie żyje od 40 lat – rocznica minęła w wtorek. Ale zdaniem wielu, wcale nie umarł. Jego legenda na pewno żyje i ma się świetnie. Trudno zliczyć wszystkie teorie, jakie pojawiły się przez cztery ostatnie dekady. Niektórzy sami nawet przyznawali się do tego, że są Elvisem.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 sierpnia 2017 schedule 15:33