24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Złożył pozew przeciwko sztangiście. „Odebrał wiarę w ideę sportu”

Sąd oddalił powództwo

Czy można pozwać sportowca za to, że zawiódł nadzieje kibica? Jak się okazuj, można. Zrobił tak pewien prawnik z Poznania. Michał Gniatkowski pozwał sztangistę Adriana Zielińskiego o naruszenie dóbr osobistych.

Adrian Zieliński został przyłapany na stosowaniu dopingu przed zeszłorocznymi Igrzyskami w Rio de Janeiro. To odebrało prawnikowi-kibicowi wiarę w ideę sportu olimpijskiego i przyjemność z oglądania igrzysk.

W pozwie mężczyzna domagał się przeprosin i niewielkich sum na dwie sportowe fundacje. W środę sąd w Bydgoszczy oddalił pozew.

Czytaj także: Adrian Zieliński: „Nie mam sobie nic do zarzucenia”

(„24 godziny”)

sport

sąd

Adrian Zieliński

sztangista

pozew

bydgoszcz

Redakcja 24 godziny
date_range 9 sierpnia 2017 schedule 20:54
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07