24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Złoto za złoto. Ile zarabiają najlepsi sportowcy?

Sprawdź ranking!

Żeby znaleźć się w grupie najlepiej zarabiających polskich sportowców, trzeba było w ubiegłym roku wzbogacić się przynajmniej o milion złotych. Tyle wyniosły zarobki tenisisty Marcina Matkowskiego, który otwiera ranking.

Nieporównywalnie gorzej w zestawieniu wypadają przedstawiciele sportów zimowych, niż letnich. Najlepszy z nich – Kamil Stoch – zajął dopiero 75. miejsce. Jeden wygrany konkurs skoczka to około 120 tys. zł.

Piłkarzy w rankingu jest najwięcej, bo aż 54. Większość z nich zarobiła jednak mniej od Sebastiana Janikowskiego, który również kopie piłkę, ale w lidze futbolu amerykańskiego (NFL). W zeszłym roku zarobił za oceanem równowartość 17,5 mln zł.

Przed nim w rankingu już tylko prawdziwi krezusi. Czwarty jest piłkarz Wojciech Szczęsny. W ubiegłym roku regularnie bronił w AS Roma i zarobił 23 mln zł.

Czytaj także: TOKSYCZNE AMBICJE RODZICÓW ZABIJAJĄ MAGIĘ SPORTU

Trzecią pozycję zajęła tenisistka Agnieszka Radwańska. W ubiegłym roku przybyło jej 37,5 mln zł – żadna Polka nie zarobiła więcej. Zresztą na świecie jest tylko pięć sportsmenek lepiej opłacanych od niej.

Drugi na podium jest Marcin Gortat (48 mln zł) – ikona polskiej koszykówki, jedyny biało-czerwony, który przebił się na dłużej w słynnej lidze NBA.

Niekwestionowanym numerem jeden jest natomiast gwiazda polskiego futbolu. Jeden z najlepszych na świecie – Robert Lewandowski (ponad 82 mln zł). Zestawieniu najlepiej zarabiających przewodzi trzeci raz z rzędu.

(„24 godziny”, SE.pl)

Robert Lewandowski

najbogatsi

sport

ranking

Marcin Gortat

sportowcy

Agnieszka Radwańska

Redakcja 24 godziny
date_range 20 marca 2017 schedule 21:04
Wielkie odliczanie przed 29. Letnią Uniwersjadą!
Sportowcy z Polski liczą na kolejne medale

Radość kibiców po sukcesach polskich lekkoatletów w Londynie jeszcze trwa, a już za moment mogą być nowe powody do świętowania. Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, która może zakończyć się równie spektakularnie. W Tajwanie za dwa dni rusza 29. Letnia Uniwersjada. W Azji już jest 180-osobowa reprezentacja naszych sportowców. Wystartują łącznie w 14 dyscyplinach.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 16:55