24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Złote Globy przyznane! „La La Land” zwycięzcą wieczoru!

Oczy filmowego świata skierowane na Los Angeles

74. gala rozdania Złotych Globów odbyła się 8 stycznia w Los Angeles. Nagroda cieszy się prawie takim samym prestiżem jak najwyżej cenione Oscary. Najwięcej powodów do dumy mieli twórcy musicalu „La La Land”, który zgarnął aż siedem nagród we wszystkich kategoriach w których był nominowany.

31-letni reżyser „La La Land” ma za sobą wieczór chwały. Film Damiena Chazella był bezkonkurencyjny i zgarnął aż siedem nagród. Odtwórcy głównych ról, Emma Stone i Ryan Gosling, pierwszy raz zostali docenieni Złotym Globem.

To jednak nie koniec listy nagrodzonych. Ósma statuetka dołączyła do kolekcji nagród Meryl Streep. W tym roku otrzymała honorowe wyróżnienie za całokształt twórczości. W swoim sześciominutowym przemówieniu Streep upomniała się o najbardziej „atakowane obecnie części amerykańskiego społeczeństwa”, którymi są jej zdaniem „Hollywood, obcokrajowcy i prasa”. Aktorka nawiązała w swoich słowach do pomysłów prezydenta elekta Donalda Trumpa.

Za najlepszy film dramatyczny uznano „Moonlight”. W Kategorii najlepszy film komediowy lub musical triumfował „La La Land”. Wśród filmów aminowanych to „Zwierzogród” zostawił konkurencję w tyle . Statuetka za najlepszy film zagraniczny powędrowała do twórców filmu „Elle”.

Pełna lista nagrodzonych Złotym Globem jest dostępna na stronie SE.pl.

(SE.pl)

Złote Globy

aktorzy

film

oscary

gala

Redakcja 24 godziny
date_range 9 stycznia 2017 schedule 21:26