24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Złota Anita Włodarczyk triumfuje w Londynie. Brąz dla Malwiny Kopron

Polki zdominowały rzut młotem

Rzut młotem na odległość 77,90 m pozwolił Anicie Włodarczyk na obronę w Londynie tytułu mistrzyni świata. Nie było łatwo, bo zawodniczka zmagała się z kontuzją. Brąz wywalczyła Malwina Kopron (74,76 m). Wicemistrzynią została Chinka Zheng Wang, która rzuciła na odległość 75,94 m.

Liczyli na nią wszyscy i nie zawiedli się. Dzięki Anicie Włodarczyk złoto w rzucie młotem zostało w polskich rękach. Podobno nawet rywalki Anity twierdziły, że „walka toczy się o dwa medale – srebrny i brązowy. Złoto jest dla Włodarczyk”. Jednak w Londynie nie zabrakło emocji. Polka oddała najpierw dwa słabe rzuty, jedną próbę spaliła.

Tajemnicza kontuzja

Jak się okazało, przed startem doszło do kontuzji w jednej z dłoni. Do konkursu przystąpiła właściwie nie czując palca – ból uśmierzono lekiem przeciwbólowym. Jednak o tym kibice dowiedzieli się dopiero po zawodach. Wcześniej Włodarczyk prosiła ich o wsparcie, nie zdradzając się z problemem zdrowotnym.

Dla Anity było to 41. zwycięstwo z rzędu w konkursie rzutu młotem, w tym trzecie zwycięstwo mistrzostw świata.

Oglądaj także: Tomasz Majewski: Lekkoatletyka to jest moja miłość

Wspaniale poradziła sobie także Malwina Kopron. 22-latka nieudanych igrzyskach w Rio de Janeiro rozstała się z trenerem-legendą Czesławem Cybulskim i wróciła do rodzinnych Puław. To, jak sama mówi, pozwoliło jej dojść do siebie i w Londynie wywalczyła brąz.

Po triumfie w Londynie w internecie huczy od gratulacji i wyrazów wdzięczności. Do podziekowań dla Polek przyłączył się także prezydent Andrzej Duda.

(PAP, „24 godziny”)

londyn

lekkoatletyka

Mistrzostwa Świata

Anita Włodarczyk

rzut młotem

Redakcja 24 godziny
date_range 8 sierpnia 2017 schedule 09:46
Lekkoatleci wracają z Londynu z podniesionym czołem
Zdobyli osiem medali

To był piękny turniej dla polskich lekkoatletów i kibiców. Biało-czerwoni osiągnęli w Londynie swój najlepszy wynik w historii występów na Mistrzostwach Świata, zdobywając osiem medali, w tym dwa złote. Dominację potwierdzili w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Oboje zdobyli swoje trzecie złote medale mistrzostw świata w karierze i zgodnie powtarzają jednak – to nie koniec.

Redakcja 24 godziny
date_range 14 sierpnia 2017 schedule 16:02