24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ziobro ujawni dowody ws. Piniora?

Opozycja: to nadużycie

Były senator Józef Pinior na wolności i z wolnej stopy ma odpowiadać na korupcyjne zarzuty, ale nie wiadomo, jak długo to potrwa, bo prokuratura nie odpuszcza. Zapowiada zażalenie na decyzje sądu, który zdecydował o tym, że były senator nie zostanie aresztowany.

Minister sprawiedliwości wyraził się w tej sprawie jasno. – Albo ustaną ataki na prokuraturę, albo ujawnię materiał dowodowy, a Polska oceni i Piniora i sąd – mówi Zbigniew Ziobro.

Opozycja wskazuje, ze szczątkowe prezentowanie materiału dowodowego stwarza pole do nadużyć.

– Kiedyś się mówiło o pokazowych rozprawach sądowych. Ja mam wrażenie, że dzisiaj mamy do czynienia z czymś, co można by nazwać pokazówką przed wydaniem wyroku – zwraca uwagę Jarosław Kalinowski (PSL)

Józef Pinior jest podejrzany o przyjęcie wysokiej łapówki. W miniony wtorek do jego mieszkania przyszli funkcjonariusze CBA. Oprócz Piniora w sprawie zatrzymano jeszcze dziesięć innych osób.

Były senator to legenda „Solidarności”. W czasie stanu wojennego Pinior uratował dla opozycji 80 mln zł.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(„24 godziny”) 

prokurator generalny

zbigniew ziobro

prokuratura

sąd

Józef Pinior

Redakcja 24 godziny
date_range 3 grudnia 2016 schedule 21:50
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07