24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ziobro ujawni dowody ws. Piniora?

Opozycja: to nadużycie

Były senator Józef Pinior na wolności i z wolnej stopy ma odpowiadać na korupcyjne zarzuty, ale nie wiadomo, jak długo to potrwa, bo prokuratura nie odpuszcza. Zapowiada zażalenie na decyzje sądu, który zdecydował o tym, że były senator nie zostanie aresztowany.

Minister sprawiedliwości wyraził się w tej sprawie jasno. – Albo ustaną ataki na prokuraturę, albo ujawnię materiał dowodowy, a Polska oceni i Piniora i sąd – mówi Zbigniew Ziobro.

Opozycja wskazuje, ze szczątkowe prezentowanie materiału dowodowego stwarza pole do nadużyć.

– Kiedyś się mówiło o pokazowych rozprawach sądowych. Ja mam wrażenie, że dzisiaj mamy do czynienia z czymś, co można by nazwać pokazówką przed wydaniem wyroku – zwraca uwagę Jarosław Kalinowski (PSL)

Józef Pinior jest podejrzany o przyjęcie wysokiej łapówki. W miniony wtorek do jego mieszkania przyszli funkcjonariusze CBA. Oprócz Piniora w sprawie zatrzymano jeszcze dziesięć innych osób.

Były senator to legenda „Solidarności”. W czasie stanu wojennego Pinior uratował dla opozycji 80 mln zł.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(„24 godziny”) 

prokurator generalny

zbigniew ziobro

prokuratura

sąd

Józef Pinior

Redakcja 24 godziny
date_range 3 grudnia 2016 schedule 21:50
Tragedia podczas kąpieli – nie żyje niepełnosprawne dziecko
W pobliżu znajdowała się terapeutka

10-letnie dziecko utonęło w trakcie kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – informuje RMF FM. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ustali dokładne przyczyny śmierci chłopca. Śledczy ustalą także czy terapeutka ponosi odpowiedzialność za tragedię.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 marca 2017 schedule 14:14