24h online
Zima przypomniała o sobie w całym kraju źródło: WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS

Zima przypomniała o sobie w całym kraju

IMGW ostrzega, sytuacja nadal nie jest bezpieczna

W wyniku intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru, uszkodzone zostały linie energetyczne w całej Polsce. Bez prądu pozostaje kilkanaście tysięcy gospodarstw domowych – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. IMGW ostrzega, że to nie koniec ataku zimy.

Służby pracują nad tym, aby awarie zostały jak najszybciej usunięte. Najwięcej pracy jest w województwach: podlaskim, łódzkim, wielkopolskim i śląskim.

Z informacji przekazanych przez RCB wynika, że poza problemami w dostępie do prądu, nie ma obecnie większych utrudnień w związku z nocnymi opadami śniegu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje o ostrożność za kierownicą. Obecnie wszystkie drogi są przejezdne, jednak kierowcy muszą uważać na śliską nawierzchnię, szczególnie w województwach: pomorskim, dolnośląskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim.

W środę pogoda ma się już ustabilizować, jednak nie oznacza to końca opadów i silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla większości województw.

(onet.pl, IMGW)

atak zimy

wiatr

śnieg

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 4 stycznia 2017 schedule 09:33
Nadciągają kolejne burze, dramat może się powtórzyć!
Jeszcze nie posprzątano po poprzednich...

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało już do gmin pieniądze na pomoc dla poszkodowanych. Trwa szacowanie szkód, strażacy, wojsko, harcerze, a przede wszystkim mieszkańcy usuwają zniszczenia. Minister Mariusz Błaszczak zapewnia, że ponad 6 tys. rodzin poszkodowanych podczas nawałnic otrzyma w sumie prawie 31 milionów złotych. Niestety, prognozy pogody nie są dobre. Wydano ostrzeżenia o burzach w 9 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim i śląskim. Na szczęście wiatr ma być znacznie słabszy od tego, który wiał w piątek.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 sierpnia 2017 schedule 18:14