24h online
Zima przypomniała o sobie w całym kraju źródło: WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS

Zima przypomniała o sobie w całym kraju

IMGW ostrzega, sytuacja nadal nie jest bezpieczna

W wyniku intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru, uszkodzone zostały linie energetyczne w całej Polsce. Bez prądu pozostaje kilkanaście tysięcy gospodarstw domowych – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. IMGW ostrzega, że to nie koniec ataku zimy.

Służby pracują nad tym, aby awarie zostały jak najszybciej usunięte. Najwięcej pracy jest w województwach: podlaskim, łódzkim, wielkopolskim i śląskim.

Z informacji przekazanych przez RCB wynika, że poza problemami w dostępie do prądu, nie ma obecnie większych utrudnień w związku z nocnymi opadami śniegu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje o ostrożność za kierownicą. Obecnie wszystkie drogi są przejezdne, jednak kierowcy muszą uważać na śliską nawierzchnię, szczególnie w województwach: pomorskim, dolnośląskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim.

W środę pogoda ma się już ustabilizować, jednak nie oznacza to końca opadów i silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla większości województw.

(onet.pl, IMGW)

atak zimy

wiatr

śnieg

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 4 stycznia 2017 schedule 09:33
110 tys. osób bez prądu, czyli zima w kwietniu
Silne opady w woj. śląskim

Po obfitych opadach śniegu w woj. śląskim około 110 tysięcy odbiorców nie miało w środę rano prądu. Służby pracowały w nocy i przez cały dzień, a mimo to wszystkich awarii nie udało się usunąć. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Częstochowy i Myszkowa. Mokry i ciężki śnieg łamał gałęzie i całe drzewa, które z kolei zrywały linie energetyczne, tarasowały drogi i tory.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 17:26