24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zima im nie straszna – morsy z Chin nie boją się niczego!

Kilkaset osób zjechało do miasta Harbin

Siarczysty mróz i przeszywający wiatr nie są straszne dla uczestników festiwalu morsów w Chinach. Prawie 400 osób wskoczyło do lodowatej wody, żeby uczcić mroźną pogodę w jednym z najzimniejszych chińskich miast – Harbin.

Uczestnicy festiwalu wierzą, że nietypowa aktywność fizyczna przyniesie im zdrowie i pozytywne nastawienie do życia.

Pływanie zimą w tak lodowatej wodzie z pewnością należy do ambitnych wyzwań – dzięki niemu hartuje się nie tylko ciało, ale i umysł.

Zimowe kąpiele niosą ze sobą wiele zalet. Morsy mogą cieszyć się większą odpornością organizmu na zimowe choroby, poprawą wydolności układu sercowo-naczyniowego czy lepszym ukrwieniem skóry.

Kąpiel w wodzie o temperaturze sięgającej niemal 0 stopni Celsjusza może trwać jedynie kilka minut – dłuższa mogłaby zakończyć się niebezpiecznym wyziębieniem organizmu.

(„24 godziny”)

morsy

mróz

chiny

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 5 stycznia 2017 schedule 14:18
110 tys. osób bez prądu, czyli zima w kwietniu
Silne opady w woj. śląskim

Po obfitych opadach śniegu w woj. śląskim około 110 tysięcy odbiorców nie miało w środę rano prądu. Służby pracowały w nocy i przez cały dzień, a mimo to wszystkich awarii nie udało się usunąć. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Częstochowy i Myszkowa. Mokry i ciężki śnieg łamał gałęzie i całe drzewa, które z kolei zrywały linie energetyczne, tarasowały drogi i tory.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 17:26