24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zemke: to minister wypowiada prezydentowi wojnę

Spór Pałacu Prezydenckiego i MON

– Jeśli spojrzeć mniej więcej od roku, co się dzieje, to widać, że minister (Macierewicz) odnosił się do pana prezydenta w sposób, moim zdaniem, dość lekceważący. Wyrazem tego jest choćby to, że prezydent wysyła listy, a on nie odpowiada – mówił w Nowa TV eurodeputowany, były wiceminister obrony narodowej Janusz Zemke, komentując spór na linii Pałac Prezydencki – MON. Według gościa Marka Czyża, „to minister wypowiada prezydentowi wojnę”.

– Tych obszarów sporu niestety było sporo. Natomiast to, co się dzisiaj dzieje, odczytuję jako wojnę w dwóch obszarach. Jednym z nich jest spór o rzeczywiste kompetencje i wpływ na wojsko. Niestety, Antoni Macierewicz jest pewnie zdania, że wojsko to jest obszar jego aktywności i decyzji, a prezydent ma się z tym, że tak powiem, zgadzać. – ocenił Janusz Zemke.

– Prawdą jest, że pan prezydent zbudził się niestety dość późno. Dzisiaj jego problem polega także na tym, że Andrzej Duda i podległe mu BBN, przekazał pole ministerstwu i obecnie stara się odzyskać to, co już oddał – ocenił w rozmowie z Markiem Czyżem były szef MON.

Czytaj także: Prezydent wstrzymuje nominacje generalskie. Szef MON odpowiada

W ocenie gościa Nowa TV, prezydent Andrzej Duda dość długo zachowywał się dość pasywnie. – Warto tylko przypomnieć, że podpisywał w nocy decyzje o powołaniu nowych sędziów TK. Ale to się od pewnego czasu zmienia – stwierdził w „Tu i teraz”.

(„Tu i teraz”)

MON

antoni macierewicz

wojsko

prezydent

pałac prezydencki

Tu i teraz

Andrzej Duda

ministerstwo obrony narodowej

Janusz Zemke

marek czyż

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 08:57
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03