24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zdrada dyplomatyczna Tuska? Sprawa w prokuraturze

Antoni Macierewicz mówi o przestępstwie

Antoni Macierewicz złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Chodzi o rzekomą zdradę dyplomatyczną, której były premier miał się dopuścić w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Zdaniem Antoniego Macierewicza, Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski. Szef MON wyraził taką opinię w wywiadzie dla dziennika „Gazeta Polska Codziennie”. O jaką dokładnie umowę chodzi? Tego minister Macierewicz nie sprecyzował.

Czytaj także: Tusk „wielokrotnie przekroczył swój europejski mandat”

„Żadne stanowisko w organizacji polskiej czy unijnej nie zwalnia z odpowiedzialności za tak poważne przestępstwa jak te, o które jest podejrzewany Donald Tusk” - przyznał Macierewicz.

Zawiadomienie skierowane do prokuratury ma dotyczyć okresu od 10 kwietnia 2010 roku roku do 2014 roku. Zdrada dyplomatyczna jest zagrożona karą do dziesięciu lat więzienia.

(„24 godziny”, gpcodziennie.pl)

antoni macierewicz

katastrofa smoleńska

Donald Tusk

smoleńsk

Władimir Putin

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 21:19
Sejmowe komisje prostą drogą do sławy
Zdania, które przeszły do historii

Różnie bywa z tym, co ostatecznie ustalają sejmowe komisje śledcze, ale za to bywają bogatym źródłem rozrywki. Polityczne widowisko przynosi zaskakujące zwroty akcji, do języka wnosi nowe zwroty i ma swoje gwiazdy. Zaczęło się od słynnej komisji Rywina… ale z pionowych i poziomych korytarzy, czerwonych skarpetek, przedziwnych pytań i zachowań posłów śledczych śmiejemy się do dziś. Komisja ds. Amber Gold też miewa momenty. Poseł Marek Suski m. in. za sprawą swojej „carycy” ma spore szanse zapisać się w historii, ale pewnie nie tak, jakby sobie tego życzył.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 16:50