24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zdjęcie w makijażu obraziło marszałka Kuchcińskiego

„Super Express” otrzymał oficjalne pismo

Druga najważniejsza osoba w państwie – czyli marszałek Sejmu – musi godnie wyglądać. Marek Kuchciński zdaje sobie sprawę, że uosabia powagę instytucji Sejmu i nie ma tu miejsca na żarty… dlatego, kiedy zobaczył swój wizerunek w „Super Expressie” zażądał sprostowania. Sprawie przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Urzędnicy marszałka Kuchcińskiego wyliczyli elementy, które mogą nadszarpnąć jego wizerunek. Rzeczywiście, zostały dodane przez grafików „Super Expressu”. Polityk PiS wziął kontrowersyjne zdjęcie do siebie. Takie podejście zaskakuje, przecież w młodości cieszył się opinią pokojowego hipisa.

„Na zdjęciu dodano następujące elementy: trzy rozbłyski światła, tzw. bliki, odpowiednio na głowie, w dolnej części małżowiny lewego ucha, co może sugerować, że marszałek nosi kolczyk w uchu, oraz na styku krawata i prawej klapy marynarki, róż na prawym policzku, umalowana na czarno rzęsa widocznego lewego oka, umalowana na czarno widoczna lewa brew” – wyliczono w piśmie redakcji „Super Expressu”.

Adam Feder wziął pod lupę tezę czy aby na pewno nowy wizerunek marszałka może mu zaszkodzić. I najważniejsze… co o nowej odsłonie polityka sądzą inni? Okazuje się, że reakcje są pozytywne.

(„24 godziny”)

zdjęcie

sejm

Marszałek

Super Express

Marek Kuchciński

Redakcja 24 godziny
date_range 10 stycznia 2017 schedule 20:49