24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zbigniew Wodecki wraca do zdrowia?

Muzyk przeszedł udar

Stan Zbigniewa Wodeckiego, który przeszedł udar po operacji serca, poprawił się – wynika z informacji portalu viva.pl. Artysta miał trafić do szpitala we wtorek.

Według informacji zamieszczonych w mediach społecznościowych przez znajomych muzyka, Zbigniew Wodecki miał operację wszczepienia bajpasów w prywatnej klinice. Niestety, to właśnie po tym zabiegu miało dojść do komplikacji. Wodecki dostał udaru. Jego stan był na tyle ciężki, że muzyka przewieziono do jednego z warszawskich szpitali publicznych.

Informację o udarze potwierdził w czwartek impresario artysty Mariusz Nowicki.

„Artysta jest przytomny, a lekarze są dobrej myśli – napisano na stronie viva.pl. Przypomnijmy, że muzyk od dawna zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Czytaj także: Zbigniew Wodecki trafił do szpitala. Miał udar

67-letni Zbigniew Wodecki bardzo popularny polski wokalista, instrumentalista i kompozytor. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec, na którym to instrumencie grał w Orkiestrze Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestrze Kameralnej. Występował m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Sam nazywa się „śpiewającym muzykiem”.

Jako wokalista zadebiutował w latach 70. ubiegłego stulecia. Polacy pokochali go za takie przeboje jak „Zacznij od Bacha”, „Pszczółka Maja” i „Chałupy”. Młodsza publiczność miała okazję poznać twórczość Wodeckiego dzięki jego projektowi z zespołem Mitch & Mitch i przypomnianemu przez nich wspólnie utworowi „Rzuć to wszystko co złe” („1976: A Space Odyssey”).

(SE.pl, „24 godziny”)

zbigniew wodecki

udar

operacja

artysta

muzyka

bajpas

muzyk

Redakcja 24 godziny
date_range 12 maja 2017 schedule 20:43
To już 40 lat bez Elvisa Presleya
Teorie spiskowe nie tracą na popularności...

Podobno sfingował własną śmierć. Podobno żyje na wyspie z innymi sławami, które tak jak on, upozorowały swoje odejście. Podobno też porwali go kosmici. Elvis Presley nie żyje od 40 lat – rocznica minęła w wtorek. Ale zdaniem wielu, wcale nie umarł. Jego legenda na pewno żyje i ma się świetnie. Trudno zliczyć wszystkie teorie, jakie pojawiły się przez cztery ostatnie dekady. Niektórzy sami nawet przyznawali się do tego, że są Elvisem.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 sierpnia 2017 schedule 15:33