24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zbigniew Wodecki trafił do szpitala. Miał udar

Informację potwierdził menadżer artysty

Popularny piosenkarz Zbigniew Wodecki przebywa w szpitalu po udarze – potwierdził w czwartek impresario artysty Mariusz Nowicki. 67-letni muzyk miał trafić do szpitala we wtorek.

– Nic więcej nie wiemy, sami oczekujemy na informacje – poinformował Nowicki w rozmowie z Polska Agencją Prasową. Jak dodał, oświadczenie na temat stanu zdrowia muzyka zostanie wydane wtedy, kiedy rodzina uzyska szersze informacje na temat stanu zdrowia Zbigniewa Wodeckiego.

Menadżer muzyka nie potwierdził informacji, że artysta trafił do szpitala we wtorek.

„Pszczółka Maja” i „Chałupy”

67-letni Zbigniew Wodecki bardzo popularny polski wokalista, instrumentalista i kompozytor. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec, na którym to instrumencie grał w Orkiestrze Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestrze Kameralnej. Wystepował wspólnie m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Sam nazywa się „śpiewającym muzykiem”.

Czytaj także: Strzeżcie się kleszczy. Borelioza nie wybiera

Jako wokalista zadebiutował w latach 70. ubiegłego stulecia. Polacy pokochali go za takie przeboje jak „Zacznij od Bacha”, „Pszczółka Maja” i „Chałupy”. Młodsza publiczność miała okazję poznać twórczość Wodeckiego dzięki jego projektowi z zespołem Mitch & Mitch i przypomnianemu przez nich wspólnie utworowi „Rzuć to wszystko co złe” („1976: A Space Odyssey”).

(PAP.pl, „24 godziny”)

zbigniew wodecki

udar

kultura

artysta

muzyk

zdrowie

Redakcja 24 godziny
date_range 11 maja 2017 schedule 20:38
Zmarł Janusz Głowacki
Miał 79 lat

Janusz Głowacki był znanym dramaturgiem, prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych. Został nagrodzony prestiżowymi nagrodami literackimi, m.in. American Theatre Critics Association Award. O jego śmierci poinformowała żona, Olena Leonenko-Głowacka.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 sierpnia 2017 schedule 16:48