24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zbigniew Wodecki nie żyje

Miał 67 lat

W poniedziałek w wieku 67 lat zmarł Zbigniew Wodecki. Wybitny muzyk i twórca piosenek.

W piątek 5 maja muzyk przeszedł operację bypass-ów. - Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń – czytamy w oświadczeniu menadżera artysty.

Wodecki zmarł w szpitalu w poniedziałek. Żona i dzieci byli przy nim do ostatniej chwili. Muzyk zostanie pochowany w Krakowie.

„Chałupy Welcome to”, „Pszczółka Maja”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Opowiadaj mi tak” to tylko kilka z jego hitów. Na scenie występował między innymi z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą oraz zespołach Czarne Perły i Anawa. W 2015 roku wspólnie z Mitch&Mitch oraz 43-osobową orkiestrą wydał płytę „1976: A Space Odessey”. Wydawnictwo to nowe aranżacje jego 14 utworów z debiutanckiej płyty z 1976 roku.

śmierć

muzyka

zbigniew wodecki

udar

kultura

Redakcja 24 godziny
date_range 22 maja 2017 schedule 15:46
Zmarł Janusz Głowacki.
Miał 79 lat.

Janusz Głowacki był znanym dramaturgiem, prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych. Został nagrodzony prestiżowymi nagrodami literackimi, m.in. American Theatre Critics Association Award. O jego śmierci poinformowała żona, Olena Leonenko-Głowacka.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 sierpnia 2017 schedule 16:48