24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Zawsze podziwiałem go za niezwykły profesjonalizm”

Piotr Rubik o Zbigniewie Wodeckim

– Miałem przyjemność współpracować ze Zbyszkiem wiele razy. Zawsze podziwiałem go za niezwykły profesjonalizm - przede wszystkim za szybkość uczenia się piosenek, to było niesamowite – wspominał zmarłego Zbigniewa Wodeckiego kompozytor Piotr Rubik.

– Robiliśmy różne koncerty, różne nagrania. Zbyszek dostawał nuty, nie mijało pięć minut, a on już to umiał perfekcyjnie. Śpiewał niezwykle czysto, miał świetną emisję głosu, był prawdziwym profesjonalistą, naprawdę wzorem takiej dobrej, starej szkoły. Potrafił zrobić wszystko, zaśpiewać każdy utwór, w każdym stylu – mówił na antenie Nowa TV Wodeckim Piotr Rubik.

– Zbigniew Wodecki to jest dla mnie postać wyjątkowa – przyznał Rafał Brzozowski, piosenkarz.

– Można o nim powiedzieć „artysta pełny”. Człowiek, który skomponował bardzo dużo ze swoich przebojów. Niesamowicie zdolny jeśli chodzi o instrumentalizację - trąbka, skrzypce, fortepian – dodał.

Czytaj także: Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego - relacja z uroczystości

– Zbigniew Wodecki był także, a przynajmniej w pewnym momencie stał się specjalistą od duetów. Można wymienić chociażby duet z Ireną Santor, Alicją Majewską czy Edytą Górniak jeżeli chodzi o inne pokolenie polskiej sceny. Oczywiście tych duetów było o wiele, wiele więcej – powiedział w „Tu i teraz” Mariusz Syta, dziennikarz Radia Plus.

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja. Kilka dni przed śmiercią doznał poważnego udaru, który był następstwem komplikacji po operacji wszczepienia bypass-ów . Artysta został pochowany we wtorek na cmentarzu Rakowickim.

(„Tu i teraz”)

zbigniew wodecki

udar

serce

artysta

pogrzeb

piotr rubik

rafał brzozowski

Redakcja 24 godziny
date_range 31 maja 2017 schedule 08:59
Udało się zebrać 3 mln zł na operację Julki!
Dziewczynka dochodzi do zdrowia w USA

To była dramatyczna walka o życie. Ponad 100 tys. osób włączyło się tę walkę i wsparło akcję „Serce dla Julii”. Możemy się przekonać, że ten ogrom wsparcia ma sens, bo Julia wzięła pierwszy samodzielny oddech. 13-latkę odłączono od respiratora, jest po operacji w Stanach Zjednoczonych, operacji, która kosztowała ponad trzy miliony złotych i była możliwa dzięki temu, że tak wielu z państwa ma dobre serce. Serce Julii wymagało bardzo poważnego zabiegu. Jej życie wisiało na włosku.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 15:59