24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zawód listonosza stracił na prestiżu? „Kiedyś się go wyczekiwało jak księdza”

Sprawdzał Adam Feder

Niegdyś eleganckie mundury i czapki. Dziś trudno się zorientować, czy to w ogóle listonosz idzie lub jedzie. Dodatkowo coraz więcej z nich porzuca pracę na rzecz innej lepiej płatnej. Dlaczego tak jest i czy praca listonosza jest trudna? Sprawdzał Adam Feder.

- Przychodziły święta, to się listonosza jak księdza wyglądało. Listy, kartki z Ameryki, człowiek wyczekiwał, cieszył się, bo zawsze były dolary w tych listach, a teraz tylko ulotki – mówi rozżalona Danuta Balcer z Rzeszowa.

Dlaczego tak się dzieje? - Bardzo doświadczeni pracownicy odchodzą z firmy do innej pracy – przyznaje Maciej Szczot, przewodniczący Wolnego Zawodowego Związku Pracowników Poczty Komisji Dolnośląskiej. Wtóruje mu inny związkowiec. - No niestety niska płaca, która jest w Poczcie Polskiej spowodowała to, że nikt nie chce do tej pracy przyjść – tłumaczy Janusz Białecki, przewodniczący Związku Zawodowego Listonoszy we Wrocławiu.

Dlaczego tak jest? Obejrzyjcie materiał Adama Federa.

(„24 godziny”)

poczta

24 godziny

polska

listonosz

Redakcja 24 godziny
date_range 24 listopada 2016 schedule 22:15
Pocztówka od siostry dotarła po 27 latach
Wzruszająca historia

Jedna pocztówka, dwie rodziny i 27 lat oczekiwania. Zapomniano jej wysłać, bo użyto jako zakładki do książki. Po latach odnalazł ją pracownik biblioteki w Sępólnie Krajeńskim (woj. kujawsko-pomorskie) i postanowił załatwić niedokończoną sprawę. Karta trafiła do adresatki.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 stycznia 2017 schedule 20:38