24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zawalił się balkon wraz z sześciorgiem kolonistów

Stan jednego z dzieci jest ciężki

Groźny wypadek miał miejsce w czwartek ok. godz. 19.00 w ośrodku kolonijnym w Międzyzdrojach w Zachodniopomorskiem. Sześcioro dzieci zostało poszkodowanych po tym, jak zawaliła się drewniana konstrukcja balkonu.

Wstępne informacje mówią o tym, że w chwili zdarzenia część kolonistów znajdowała się na balkonie, a część na konstrukcji. Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i karetki pogotowia.

Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego zachodniopomorskiej straży pożarnej wynika, że stan jednego z rannych jest ciężki. Konstrukcja zawaliła się z wysokości pierwszego piętra wprost na betonowy polbruk. To wysokość ok. dwóch metrów – potwierdził Tomasz Kubiak w rozmowie z portalem wp.pl.

Czytaj także: Dziecko spadło z 4. piętra. Matka była pijana

Konieczne było przetransportowanie jednego dziecka śmigłowcem do szpitala w Szczecinie. Trójka trafiła do placówki w Kamieniu Pomorskim, dwoje dzieci przewieziono zaś do szpitala w Świnoujściu.

Ranne dzieci mają 11 i 12 lat. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, jednak właścicielka ośrodka twierdzi, że budynki miały wszystkie wymagane przeglądy techniczne.

(wp.pl)

kolonie

dzieci

upadek

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 21 lipca 2017 schedule 20:04