24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zatrzymania po zamachu w Manchesterze

Wprowadzono najwyższy poziom zagrożenia

W Manchesterze uczczono minutą cieszy ofiary poniedziałkowego zamachu. Rannych w szpitalu odwiedziła królowa Elżbieta II. W zamachu zginęły 22 osoby – w tym dwoje Polaków, a ponad 100 osób zostało rannych. Policja dokonuje kolejnych zatrzymań, na jaw wychodzą też nowe fakty. W całym kraju wprowadzono najwyższy, tak zwany krytyczny poziom zagrożenia. Oznacza on, że kolejny atak może nastąpić w każdej chwili.

W Manchesterze obowiązuje najwyższy poziom zagrożenia. Przez moment było groźnie w Trafford College, gdzie konieczna była ewakuacja. Na miejscu pojawiło się wojsko, policja i saperzy, których zaalarmował „sygnał” pochodzący z uczelni. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Wcześniej w całym kraju minutą ciszy oddano hołd ofiarom poniedziałkowego zamachu dokonanego przez Salmana Abediego. Brytyjska policja dokonuje kolejnych zatrzymań w związku z tym aktem terroru.

Czytaj więcej: Zamach w Manchesterze. Eksplozja na koncercie Ariany Grande

W areszcie przebywa obecnie osiem osób, które mogą mieć związek z zamachowcem. Zatrzymany przez libijskie służby w Tripolisie brat Salmana Abediego, Hashem przyznał, że wiedział o planach zamachu. Dodał, że przebywał w Wielkiej Brytanii w trakcie przygotowań do zamachu.

Niemiecki tygodnik „Focus” zwraca uwagę na niemiecki ślad zamachowca. Salman Abedi kilka dni przed zamachem miał odlecieć do Manchesteru z Dusseldorfu.

(„24 godziny”)

Manchester

Ariana Grande

koncert

wybuch

eksplozja

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 20:33