24h online
Zastało dużo jedzenia po świętach? Podziel się źródło: pixabay.com/304cina62

Zastało dużo jedzenia po świętach? Podziel się

Nietypowa akcja w całym kraju

Idea foodsharingu rozkręca się na dobre. W całym kraju powstało kilkanaście „jadłodzielni”. Możemy tam przynieść jedzenie, które nam zostało po świętach. Skorzystają z tego osoby ubogie i bezdomne.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, akcja polega na łączeniu osób, którym zostało po świętach jedzenie z tymi, którzy na co dzień chodzą głodni. Funkcjonowanie foodsharingu jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z organizatorami, którzy tego samego dnia wyślą wolontariusza. Ten z kolei odbierze jedzenie i zawiezie je do lokalnej jadłodajni dla bezdomnych.

Akcja potrwa do 31 grudnia i obejmuje: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Łódź, Lublin, Olsztyn, Poznań, Radom, Rzeszów, Sopot, Olkusz, Szczecin, Toruń, Wałbrzych, Warszawę i Włocławek.

Szczegółowe informacje na stronie podzielmysie.pl oraz w mediach społecznościowych.

 

 

(pap.pl)

pomoc

bezdomni

jedzenie

święta

Redakcja 24 godziny
date_range 26 grudnia 2016 schedule 10:21
Trwa wyścig z czasem o życie Julii
Serce i płuca powoli odmawiają posłuszeństwa

13-letnia Julia Szponar od lat cierpi na skomplikowaną wadę serca i płuc. Jej dotychczasowe życie to cud – mówili lekarze i nie dawali szans na dużo więcej. Julia nie dawała jednak za wygraną i za oceanem znalazła nadzieję na zdrowie. Po skomplikowanej operacji w Stanach Zjednoczonych zaczęła nadrabiać zaległości z dzieciństwa. Jednak po kilku latach serce i płuca znów dały o sobie znać i potrzebna jest kolejna operacja. Zaplanowano ją na 10 marca. Potrzebna jest jednak pomoc.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lutego 2017 schedule 18:26