24h online
Zastało dużo jedzenia po świętach? Podziel się źródło: pixabay.com/304cina62

Zastało dużo jedzenia po świętach? Podziel się

Nietypowa akcja w całym kraju

Idea foodsharingu rozkręca się na dobre. W całym kraju powstało kilkanaście „jadłodzielni”. Możemy tam przynieść jedzenie, które nam zostało po świętach. Skorzystają z tego osoby ubogie i bezdomne.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, akcja polega na łączeniu osób, którym zostało po świętach jedzenie z tymi, którzy na co dzień chodzą głodni. Funkcjonowanie foodsharingu jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z organizatorami, którzy tego samego dnia wyślą wolontariusza. Ten z kolei odbierze jedzenie i zawiezie je do lokalnej jadłodajni dla bezdomnych.

Akcja potrwa do 31 grudnia i obejmuje: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Łódź, Lublin, Olsztyn, Poznań, Radom, Rzeszów, Sopot, Olkusz, Szczecin, Toruń, Wałbrzych, Warszawę i Włocławek.

Szczegółowe informacje na stronie podzielmysie.pl oraz w mediach społecznościowych.

 

 

(pap.pl)

pomoc

bezdomni

jedzenie

święta

Redakcja 24 godziny
date_range 26 grudnia 2016 schedule 10:21
Supertata. 515 km dla chorego dziecka
13 dni morderczego marszu

Piotr Wróbel ruszył w niezwykłą podróż z Katowic do Gdańska. Mężczyzna chciał tym sposobem nagłośnić zbiórkę pieniędzy na rehabilitację swojego syna, który choruje na autyzm. Ojciec Iana pokonał dla niego 515 km. Zabrał ze sobą jedynie niewielki plecak.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 14:23