24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zamachowiec z Berlina zastrzelony w Mediolanie

Wczesniej ranił policjanta

W piątek nad ranem w Mediolanie zastrzelono Anisa Amira, podejrzanego o dokonanie zamachu w Berlinie – podał dziennik „La Repubblica”.

Według gazety, włoska policja zatrzymała 24-latka do rutynowej kontroli. W jej trakcie Anis Amir wyciągnął broń, krzyknął „Allahu Akbar” i zaczął strzelać do policjantów. Jednego z nich ranił w ramię. Chwilę po tym, zamachowiec z Berlina został zastrzelony przez jednego z policjantów.

24-letni Tunezyjczyk był podejrzany o zamach w Berlinie. W poniedziałek wieczorem Anis Amir, ciężarówką wjechał w świąteczny jarmark w Berlinie. 12 osób zgineło, a ponad 50 zostało rannych w tym kilkanaście ciężko.

(La Repubblica)

niemcy

atak

włochy

berlin

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 23 grudnia 2016 schedule 20:29
Zatrzymania po zamachu w Manchesterze
Wprowadzono najwyższy poziom zagrożenia

W Manchesterze uczczono minutą cieszy ofiary poniedziałkowego zamachu. Rannych w szpitalu odwiedziła królowa Elżbieta II. W zamachu zginęły 22 osoby – w tym dwoje Polaków, a ponad 100 osób zostało rannych. Policja dokonuje kolejnych zatrzymań, na jaw wychodzą też nowe fakty. W całym kraju wprowadzono najwyższy, tak zwany krytyczny poziom zagrożenia. Oznacza on, że kolejny atak może nastąpić w każdej chwili.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 14:51