24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zakupy w żółwim tempie. Sieci handlowe strajkują po włosku

Protestować ma kilkanaście tysięcy osób

W drugim dniu majówki w sieciach handlowych na terenie całego kraju w tzw. strajku włoskim biorą udział pracownicy sieci handlowych. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na trudne – ich zdaniem – warunki pracy.

Strajk włoski polega na bardzo skrupulatnym, przesadnie dokładnym wykonywaniu swoich obowiązków służbowych. Dlatego też ci, którzy zdecydują się na zrobienie zakupów 2 maja w sieciach handlowych, muszą się liczyć z tym, że mogą one potrwać dłużej niż zazwyczaj.

Pracownicy, którzy biorą udział w proteście mają mieć przyklejone naklejki z pandą i napisami: „Pan da większe zatrudnienie” czy „Pan da wyższe wynagrodzenie”. W strajku, zgodnie z zapowiedzią, ma uczestniczyć kilkanaście tysięcy pracowników handlu. Według przedstawiciela NSZZ „Solidarność” powodem protestu jest „zbyt niski poziom zatrudnienia i pracownicy mają do wykonania zbyt dużo obowiązków”.

Czytaj także: Co myślą Polacy o zakazie handlu w niedzielę?

W strajku biorą udział takie sieci jak Biedronka, Tesco, Auchan, Decathlon, Dino, Arel czy sieci hurtowni Makro Cash and Carry. W nich mają też być rozdawane ulotni na temat tego, w jakich warunkach pracują zatrudnieni w handlu.

(superbiz.se.pl, interia.pl)

strajk włoski

protest

handel

sieć handlowa

biznes

Redakcja 24 godziny
date_range 2 maja 2017 schedule 13:26