24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zakopali żywe dziecko w lasku? Para usłyszała zarzuty

Tragiczna zbrodnia w Zgierzu

30-latka i jej 61-letni partner, którzy zakopali żywe dziecko w Zgierzu, usłyszeli w poniedziałek zarzuty zabójstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tuż po urodzeniu synka Lidia M. wraz z Jerzym G. pozbyli się go w pobliskim lasku.

Sprawa wyszła na jaw w minioną sobotę, kiedy funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że jedna z mieszkanek Zgierza była w ciąży i w chwili obecnej nie wiadomo, co dzieje się z jej dzieckiem. Podejrzewano, że kobieta mogła je zakopać. Badania potwierdziły, że Lidia M. kilka dni wcześniej urodziła dziecko. Pies tropiący zlokalizował jego zwłoki.

W poniedziałek rano przeprowadzono sekcję zwłok chłopca, która wykazała, że urodził się żywy. Jak donosi portal SE.pl, wstępne ustalenia wskazują, że po urodzeniu dziecko zostało włożone do wiadra i zakopane.

Czytaj także: Zwłoki noworodka zakopane na posesji w Zgierzu

Lidia M. i Jerzy G. po przesłuchaniu usłyszeli zarzut zabójstwa. Grozi im za to wyrok dożywotniego więzienia. Ani poród ani okoliczności morderstwa nie przeszkodziły Lidii M. w kontynuowaniu dotychczasowego życia. Tuż po morderstwie widziana była na jednej z dyskotek niedaleko Łodzi.

Policjanci zatrzymali także 26-letnią koleżankę podejrzanej. Mogła brać udział w zabójstwie dziecka.

(SE.pl, „24 godziny”)

zabójstwo

zgierz

niemowlę

zbrodnia

zarzuty

morderstwo

Redakcja 24 godziny
date_range 28 lutego 2017 schedule 21:21